Naga MarketsWskaźnik MACD: Narzędzie analizy technicznej do wykorzystania w tradinguMACD jest skrótem od Moving Average Convergence Divergence. Ten techniczny wskaźnik jest narzędziem używanym do identyfikacji średnich kroczących, które wskazują na nowy trend, niezależnie od tego czy jest on byczy czy niedźwiedzi. W końcu, najwyższym priorytetem w handlu jest znalezienie dominującego trendu, ponieważ to właśnie w zgodzie z nim zarabia się najwięcej pieniędzy. David Jones, główny analityk Capital.com, w poniższym materiale wideo wyjaśnia czym jest oraz jak stosować jeden z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej.

  • MACD jest wskaźnikiem dynamiki i podążania za trendem opierającym się na informacjach płynących ze średnich kroczących
  • Ponieważ MACD opiera się na średnich ruchomych, idealnie nadaje się do analizy dynamiki cen, znajdowania wejść zgodnych z trendem i pozostawania w trendach do czasu wygaśnięcia momentum
  • Wskaźnik składa się z linii MACD, linii sygnalnej oraz histogramu MACD

MACD: Wskaźnik analizy technicznej do wykorzystania w tradingu

Ponieważ istnieją dwie średnie kroczące z różnymi “prędkościami”, ta szybsza będzie oczywiście szybciej reagować na ruch ceny niż ta wolniejsza. Kiedy pojawi się nowy trend, szybka linia zareaguje pierwsza i w końcu przekroczy wolniejszą linię. Kiedy to przecięcie ma miejsce, często wskazuje na powstanie nowego trendu.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, jeśli chodzi o linie MACD. Dwie narysowane linie nie są średnimi kroczącymi ceny. Zamiast tego, są to średnie kroczące różnicy pomiędzy dwoma średnimi kroczącymi – wyjaśniał David Jones.

 W przypadku wykresu MACD, zazwyczaj widoczne są trzy liczby, które są wykorzystywane do jego ustawienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaoul Pal: zaczynam inwestować w altcoiny, bitcoin na bok
Następny artykułGrupa Boruta-Zachem przejęła InventionBio za ponad 115 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here