Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały wyniki amerykańskich jobless claims oraz indeksu cen importowych/eksportowych. O tej samej godzinie czekaliśmy również na trochę mniej istotne informacje z rynku kanadyjskiego – a mianowicie na publikację wskaźnika indeksu cenowego nowych nieruchomości mieszkalnych (NHPI).


NHPI w górę w sierpniu

Zgodnie z danymi Statistics Canada, wartość wskaźnika NHPI notowała dodatnią dynamikę +0.2% w sierpniu w stosunku do lipca. W momencie gdy ceny rosły w ośmiu z obszarów metropolitalnych, aprecjacja uzależniona była głównie przez dynamiczne zmiany sytuacji koniunkturalnej w Toronto oraz Oshawie.

W ujęciu rdr, NHPI również pokazywał wzrosty – o 2.7% w porównaniu do sierpnia 2015 roku. Pełne wyniki wraz z informacją prasową można znaleźć w pliku PDF.

Zmianę indeksu cenowego nowych nieruchomości mieszkalnych w Kanadzie prezentuje natomiast poniższy wykres:

NHPI w ujęciu historycznym. Źródło: Statistics Canada
NHPI w ujęciu historycznym. Źródło: Statistics Canada

Jak reagował USD/CAD?

Patrząc na wykres H1 notowań USD/CAD widzimy, że pozytywne dane z USA okazały się dla inwestorów istotniejsze od publikacji z Kanady. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka godzin wcześniej cena Loonie zatrzymała się na oporze 1.3296, gdzie byliśmy świadkami silniejszego osunięcia.

USD/CAD H1
USD/CAD H1

Silniejszą deprecjację (umocnienie CAD) blokuje jednak kilkudniowa linia trendu widoczna na powyższym wykresie. Jej ewentualne przełamanie pozwoliłoby na ruch w kierunku wsparcia okolic 1.3200.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here