Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi. Kurs euro do dolara odbija od 1,1215.


Usługowy PMI zgodnie z konsensusem oczekiwań i poprzedniego odczytu

Z raportu IHS Markit wynika, iż wartości wskaźniki PMI dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych na poziomie 50,9 były zgodne z konsensusem rynkowym na poziomie z odczytu szacunkowego, jednakże niższe od finalnego odczytu za kwiecień na poziomie 53,0.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydajność i nowe zamówienia wzrosły jedynie na marginalnym poziomie. Oczekiwania biznesowe spadły do najniższego poziomu od czerwca 2016 r, a inflacja kosztów produkcji była najsłabsza od września 2016 r.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM poniżej oczekiwań

W przypadku raportu ISM prognozy (55,5) zakładały odczyt na takim samym poziomie z kwietnia. Ostatecznie okazało się jednak, że sektor usług rozwija się lepiej od oczekiwań, ISM uplasował się bowiem na poziomie 56,9.

Zobacz też: Wojna handlowa: Potencjalne scenariusze finansowego odłączenia od siebie USA i Chin wg BofA

Odczyt wskazuje wzrost aktywności pozaprodukcyjnej działalności gospodarczej, a także wzrost zamówień. W maju wzrósł także wskaźnik zatrudnienia o 4,4 p.p. do 58,1%. Z kolei indeks cen osunął się o 0,3 p.p. i wyniósł w maju 55,4%. Sektor nieprodukcyjny nadal odnotowuje niewielki wzrost aktywności biznesowej, ale ogólny obraz przedstawia spadek. Respondenci są w większości optymistyczni co do ogólnych warunków biznesowych, jednak nadal istnieją obawy dotyczące taryf importowych i zasobów zatrudnienia.

źródło: tradingeconomics.com

Kurs dolara do euro (EUR/USD)

Dolar osłabia się dziś w stosunku do euro i jeszcze po południu znajdował się ponad oporem przy 1,1262. Jednakże po publikacja ISM sytuacja nieco się odwraca i jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, kurs EUR/USD spada z powrotem pod opór. Utrzymanie poziomu 1,1262 na zamknięciu dnia dawałoby szansę na korektę w trakcie kolejnych sesji.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal – partnera głównego InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres 1-godzinny - 5 czerwca 2019
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres 1-godzinny – 5 czerwca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here