Naga Marketspapierowy samolot z euroDziś o godzinie 11:00, czyli więc 30 minut po poprzednich danych odnośnie sytuacji gospodarczej wg wskaźnika PMI, poznaliśmy poziomy inflacji CPI dla strefy euro, które są publikowane przez Eurostat. Z publikacji tej wynika, iż roczna bazowa inflacja strefy euro wzrosła w styczniu do 1,1%, a inflacja CPI pozostała zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 1,4%.


Inflacja w styczniu w strefie euro

“Oczekuje się, że roczna inflacja w strefie euro wyniesie 1,4% w styczniu 2019 r.” -według wstępnych szacunków Eurostatu. Dane są zgodne z oczekiwaniami. W poprzednim miesiącu odczyt wypadał również na tym samym poziomie. Na kursie EUR/USD nie widać podwyższonej zmienności.

Dane inflacja eurostat
Źródło: Eurostat

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybił się górą z wąskiej konsolidacji. Cena dotarła do oporu przy 1,1470. W przypadku wyjścia powyżej, należy się spodziewać ruchu w kierunku 1,1500. W przeciwnym razie, pojawienie się tutaj sprzedających, może dać sygnał do zejścia w kierunku lokalnych dołków, a następnie 1,1400. Pamiętajmy o ważnych danych z USA – 14:30, które powinny przyczynić się do większej zmienności na parze EUR/USD.

Wykres EUR/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here