Naga Markets

chińska świątyniaWe wtorek Bank Japonii (BoJ) opublikował raport, z którego to wynika, że wskaźnik cen dóbr produkcyjnych w Japonii wzrósł o 9,0% w sierpniu w ujęciu rocznym. Wynik ten pobił medianę szacunków dla wzrostu o 8.9 p.p. w ankiecie Jiji Press przeprowadzonej wśród 17 ekonomicznych instytutów badawczych.

  • Wskaźnik PPI Japonii wzrósł o 9.0 punktów procentowych
  • Wynik pobił medianę szacunków dla wzrostu o 8.9 p.p. w ankiecie
  • Indeks cen producentów, który mierzy koszty towarów sprzedawanych między przedsiębiorstwami, wyniósł 115,1 wobec 100 punktów bazowych w 2020 roku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Japońskie PPI w centrum uwagi inwestorów z Azji

Według wtorkowego raportu wystosowanego przez Bank Japonii, wskaźnik cen dóbr produkcyjnych (PPI) w Japonii, który mierzy koszty towarów w fabrykach, wzrósł o 9,0% w sierpniu w ujęciu rocznym.Bank podkreśla przy tym, że liczba ta pozostała bez zmian w porównaniu do rocznej zmiany zaobserwowanej w lipcu. W ujęciu miesięcznym wskaźnik PPI wzrósł o 0,2%, kończąc miesiąc nieco poniżej oczekiwań rynku.

wykres Kurs dolara do jena USDJPY H4 13.09.2022
Kurs dolara do jena USDJPY H4 13.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dane pokazały również, że krajowy wskaźnik cen eksportowych spadł od lipca do sierpnia o 1,3% i wzrósł o 3,5% w ciągu roku na podstawie waluty umownej, podczas gdy ceny importowe spadły o 1,2% w porównaniu z poprzednim miesiącem i wzrosły o 21,7% w porównaniu z danymi z sierpnia 2021 roku.

Dane te nie miały większego wpływu na kurs japońskiego jena, który nadal traci i wobec dolara amerykańskiego. Para walutowa USDJPY podczas wczesnych jeszcze godzin wtorkowej sesji handlowej oscyluje wokół poziomu 142,600 JPY – niewiele niżej od ustanowionego szczytu z ubiegłego tygodnia.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here