Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratJeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors przyznał, że Bitcoin ma za sobą “nudne” lato. Jego zdaniem okres stagnacji powoli dobiega jednak końca i już wkrótce spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów ceny BTC.


Bitcoin ma za sobą nudne lato

W jednym ze swoich wpisów na twitterze wskazał on, że Bitcoin Misery Index (BMI) będący technicznym wskaźnikiem opartym na rentowności średnich transakcji osunął się do poziomu 50 punktów z 67 pkt. raportowanych w lipcu br.

To wszystko pozwala mu twierdzić, że mimo “nudnego” lata, cena BTC może w najbliższym czasie dynamicznie wzrosnąć.

Lee spodziewa się, że wskaźnik BMI na początku września znajdzie się w przedziale 50-53 punktów. Przewiduje on, że to właśnie z tych poziomów, na przestrzeni najbliższych sześciu miesięcy rozpocznie się silniejsza aprecjacja. Indeks nie jest dokładnym predyktorem, ale Fundstrat widzi więcej argumentów za potencjalnymi wzrostami aniżeli dalszymi spadkami. W grę wchodzą również czynniki makroekonomiczne, takie jak obniżona stopa procentowa Fed.

Zobacz także: Obniżka stóp procentowych pomoże bitcoinowi

Najbardziej optymistyczne prognozy wskazują, że bitcoin powtórzy rajd wzrostowy pod koniec roku. Fundstrat uważa, że kryptograficzna zima już za nami, ale rajd nie jest gwarantowany.

Krótkoterminowe, pesymistyczne prognozy dotyczące BTC wskazują natomiast na możliwość powrotu ceny najstarszej z walut wirtualnych w rejon 8500 USD.

Cena BTC zmierza w kierunku 9400 USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że jego cena porusza się w ostatnim czasie w trendzie horyzontalnym pomiędzy 9 400 USD a 11 000 USD. Równocześnie dostrzec możemy tu także tworzącą się formację trójkąta prostokątnego. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem tej formacji oraz oporu w wysokości 11 tys. USD stanowiącego górną granicę konsolidacji, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwość ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem mogłyby okazać się rejony 9400 USD.

Może Cię zainteresować: Posiadacze BTC muszą czekać na zysk maksymalnie 1335 dni

Cena Bitcoina (BTC) poniżej 10 200 USD
Cena Bitcoina (BTC) poniżej 10 200 USD | Źródło: TradingView


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – giełdy ignorują wypowiedzi Mnuchina i Trumpa
Następny artykuł11bit Studios – przychody z “Frostpunka” na platformie Steam przekroczyły 10 mln USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here