Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego (KNF)Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) oddalił skargę Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) na decyzje administracyjne Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie kar finansowych, podała spółka. Po otrzymaniu uzasadnienia spółka podejmie środki odwoławcze.

Skarga na Altus TFI oddalona

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych […] informuje o otrzymaniu Wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o sygn. akt VI SA/Wa 105/20 z dnia 28 kwietnia 2020 r. oddalającego ww. skargę” – czytamy w komunikacie.

Oddalenie skargi nastąpiło w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym.

“W związku z faktem, iż Altus TFI nie otrzymało uzasadnienia wyroku z dnia 28 kwietnia 2020 r. spółka wystąpi o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Po analizie uzasadnienia Altus TFI będzie podejmował właściwe środki odwoławcze” – czytamy dalej.

Te artykuły również Cię zainteresują

W listopadzie 2019 r. KNF nałożyła Altus TFI dwie kary w wysokości 570 tys. zł każda. W czerwcu KNF nałożyła na Altus TFI kary na łączną kwotę 1,2 mln zł.

Altus TFI jest jednym z niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here