Naga MarketsCraig Wright, australijski przedsiębiorca z branży kryptowalut, który od kilku lat próbuje udowodnić całemu światu, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto opublikował na Medium.com obszerny wpis, w którym nie braknie śmiałych oświadczeń i twierdzeń.


Craig Wright kontra reszta świata: nie wybieram się na emeryturę

Samozwańczy Satoshi Nakamoto, który już w ubiegłym tygodniu oświadczył, że zamierza udowodnić swoje racje w sądzie rozpoczął swój tekst od twierdzenia, że wiele osób związanych z branżą kryptowalut chciałoby aby go nie było. W kolejnym zdaniu odpowiada im jednak, że nie mają co na to liczyć:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Niestety, przynajmniej dla nich, tak się nie stanie. To się nie wydarzy w ciągu dekady. To się nie wydarzy w ciągu najbliższych 20 lat. Widzisz, jestem tu, żeby zostać (…) Nie zamierzam przejść na emeryturę.

Inne blockchainy będą płacić za patenty BSV

Wright zwraca także uwagę, że on i jego firma ciężko pracują nad opatentowaniem różnych aspektów związanych z technologią blockchain. Twierdzi on nawet, że rozwiązania te “wyprzedzą każdego innego gracza w branży”, oraz że inne projekty kryptograficzne wykorzystujące technologie blockchain będą musiały im za te patenty zapłacić.

– Mam nadzieję, iż do końca tego roku opublikujemy około 1000 patentów (…) Tak więc, podczas gdy kilku graczy z branży próbuje (…) wymyślać pojedyncze patenty (…) tworzymy nową technologię, która radykalnie zmieni wszystko (…) Za kilka lat będziemy mieli system, który obejmie cały światowy handel i każdy inny blockchain (…) Spodziewam się, że będą płakać i robić wszystko co w ich mocy, aby mnie powstrzymać, ale faktem jest, że stracili swoją szansę. – dodaje Wright.

Jest on tak pewny siebie, że postanowił rzucić wyzwanie swoim przeciwnikom. Sugeruje nawet aby postawić zakład przeciwko niemu za cały swój majątek a nawet więcej (wykorzystując do tego dźwignię):

– Chcę, żebyś to zrobił, ponieważ chcę, żebyś żebrał na ulicach ze wszystkimi przestępcami, którzy stracą pracę. Chcę, abyście się nauczyli, że przestępczość się nie opłaca.

Bitcoin nie jest anty-bankowy ani anty-rządowy

Craig Wright tłumaczy także, że w 2007 roku stworzył Bitcoina, który nie jest anty-bankowy, ani anty-rządowy, a nawet nie jest bankiem anty-centralnym. Jedynym powodem dla stworzenia Bitcoina była chęć ukrucenia manipulacji systemami finansowymi:

– Bitcoin został stworzony jako środek zapewniający niezmienny ślad rewizyjny. Z czasem będzie to powiązane z loginami i nie tylko. Na początek, zapewnia on przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Jest to wystarczające, aby zapewnić prywatność (…) Rzeczywistość bitcoina polega na tym, że tworzy on system, który zatrzymuje wiele problemów, które mieliśmy na świecie.

Zobacz także: Bitcoin (BTC) aktywem wartym $5 bln do 2024 r.

Oskarża on także giełdy kryptowalut o współpracę z grupami przestępczymi w celu ułatwiania im oszustw:

– Prawda jest taka, że grupy przestępcze są zawsze w jakiś sposób “scentralizowane”. Bucket Shopy, których celem jest manipulowanie rynkami, pranie pieniędzy i ogólnie ułatwianie oszustw, zawsze mają kogoś za sobą, a ci ludzie mogą trafić do więzienia (…) Dlatego stworzyłem bitcoina. To nie jest protest przeciwko rządowi, to metoda, która z czasem zastąpi SWIFT czymś, czego przestępcy lub nawet rządy nie mogą łatwo ominąć.

Dodaje on również, że ludzie atakują go głównie dlatego, że są przestępcami i starają się zadbać o swoje interesy. Jego zdaniem organizacje zaangażowane w branżę walut wirtualnych dążą przede wszystkim do zarabiania pieniędzy poprzez umożliwianie prania pieniędzy.

Jam jest Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina

Ostatnie akapity wpisu Wrighta jasno i dosadnie wskazują, że to on jest twórcą najstarszej kryptowaluty. Ponieważ żadne słowa nie są w stanie oddać tonu jego wypowiedzi, najlepiej posłużyć się tu cytatem:

Zaraz dowiesz się, dlaczego stworzyłem bitcoina i tak, jestem Satoshi Nakamoto. Stworzyłem go, aby powstrzymać wszystkie globalne oszustwa. Stworzyłem bitcoina, aby zaprowadzić porządek. Dziękuję za pomoc w jego rozwoju i za to, że w swojej ignorancji dajesz mi wszystko, czego potrzebuję, aby cię powstrzymać.

Z czasem CZ zniknie (…) Z czasem Roger Ver zniknie. A ja będę tutaj.

To jest moja branża, to moja twórczość i będę jej częścią tak długo, jak długo będzie istnieć.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P500 idzie na rekord. Indeks windowany przez Twittera
Następny artykułBank Kanady odmieni losy CAD? Kurs dolara i złotego w środę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here