Naga MarketsKurs dolara zyskuje wraz z mniejszym apetytem na ryzyko. Wojna handlowa znowu w grze?Jak na razie nie ma potwierdzonych informacji na temat pochodzenia wirusa, który spowodował kryzys zdrowotny i ekonomiczny na świece. Jednakże, Donald Trump i sekretarz stanu Mike Pompeo winą za pandemię koronawirusa obarczają Chiny. Sars-Cov-2 miał według nich powstać w chińskim laboratorium. Kurs dolara zyskuje po tych rewelacjach wraz ze zmniejszonym apetytem inwestorów na ryzykowne aktywa.

  • Administracja Trumpa obarcza Chiny winą za pandemię koronawirusa
  • Sekretarz stanu USA uważa, że wirusa stworzono w laboratorium
  • Dolar umacnia się przy spadku apetytu na ryzyko wśród inwestorów

Koronawirus Sars-Cov-2 powstał w laboratorium? 

Mike Pompeo powiedział w niedzielę, że ​​„istnieje znaczna ilość dowodów” na to, iż panujący obecnie wirus wyłonił się z laboratorium w chińskim mieście Wuhan. Oskarżenia te wzmagają napięcie na linii USA – Chiny. Pompeo nie przedstawił jednak dowodów ani też nie zakwestionował wniosku amerykańskiego wywiadu mówiącego o tym, że wirus nie został stworzony przez człowieka.– Poranna sesja zdominowana jest przez handel z awersją do ryzyka, ponieważ inwestorzy ważą negatywne konsekwencje globalnego wzrostu wynikające z kolejnej eskalacji napięć w USA i Chinach – powiedział Simon Harvey, analityk walutowy brokera Monex Europe.

Na wartości zyskują dziś bezpieczne przystanie, gdzie indeks dolara (DXY) rośnie o 0,72% przerywając ubiegłotygodniowe spadki. W relacji do dolara tanieje między innymi euro i funt. Jedynie japoński jen pozostaje w okolicach otwarcia sesji.

Kurs dolara umacnia się do euro

Notowania pary walutowej EURUSD przez trzy ostatnie dni minionego tygodnia były zdominowane przez kupujących, którym udało się przetestować poziom 1,1000. Tam jednak znajduje się ważna strefa oporu, która może powstrzymać sprzedających.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jak widać na wykresie dziennym kursu euro do dolara powyżej, dzisiejsze blisko 0,5 proc. odbicie daje szansę na odwrócenie. Zwycięstwo niedźwiedzi na koniec dnia otwierałoby drogę do strefy przy 1,0770. Nieco wyżej, w okolicach 1,0880 znajduje się jeszcze wsparcie lokalne, które również może zatrzymać spadki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here