Naga MarketsJuż w poniedziałek informowałem o potencjalnym końcu spadków kursu Bitcoina. Wówczas kurs zyskiwał nieco ponad 14%. Od tego czasu rynek nieprzerwanie podąża na północ a wzrosty w dniu wczorajszym przekroczyły już 30%. Czy zatem idziemy na nowe high?


Bitcoin odwrócił strome straty, w chwili gdy górnicy zaczęli używać nowego oprogramowania (SegWit2x), które ma na celu sprzężenie luki ideologicznej, która zagrażała podziałowi BTC.

Wspólnota Bitcoina od ponad dwóch lat burzliwie odnosi się do rozwiązania problemu skalowania, który utrudniał wzrost kursu BTC i pozwolił innym cyfrowym walutom takim jak Ethereum osiągnąć tak duży udział w całym rynku kryptowalut.

Nowe oprogramowanie, znane jako SegWit2x, jest postrzegane jako kompromis dla obu stron debaty: górnicy, którzy wdrażają kosztowne komputery w celu sprawdzenia transakcji i działają jako trzon blokowy oraz programiści znani jako rdzeń i którzy utrzymują oprogramowanie bez błędów. Podczas gdy obie strony mają zachęty do osiągnięcia porozumienia, brak centralnego organu bitcoina sprawił, że osiągnięcie porozumienia było trudne.

SegWit2x został oficjalnie wdrożony w ciągu weekendu i został już przyjęty przez dużych górników Antpool, BTCC i Bixin. Około 55 procent bloków wydobytych w ciągu ostatnich 24 godzin zostało wykonane z SegWit2x.

Jeśli poparcie dla SegWit2x osiągnie 80 procent i utrzymany zostanie ten próg przez więcej niż dwa dni, sprawić by to mogło, że Bitcoin uniknie podziału.

“Handlowcy są podekscytowani perspektywą rozwiązania rezolucji w sprawie skalowania, dlatego cena wzrosła”, powiedział Thomas Glucksmann, szef marketingu na giełdzie Gatcoin w Hongkongu.

Mimo postępów w segmencie SegWit2x, niektórzy ostrzegają, że bitcoina nie jest jeszcze bezpieczny. Wielu programistów wciąż sprzeciwia się oprogramowaniu twierdząc, że nie zostało ono poprawnie sprawdzone w poszukiwaniu błędów. Również nie wszyscy górnicy obsługują SegWit2x. Niektórzy uważają, że jest tylko wadliwym kompromisem, który nie rozwiązuje problemu skalowania.

Harry Yehktóry, który narzeka na brak wsparcia ze strony głównych developerów stwierdził, że “za każdym razem, kiedy cena wzrośnie szybko, nastąpi silna korekta. W najbliższym czasie musimy przygotować się na niepewność i brak stabilności kursu”.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Spoglądając na notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp zauważymy, że kurs zbliżył się do niezwykle istotnego oporu 2420 USD zbiegającego się z linią tendencji spadkowej. Z technicznego punktu widzenia dopiero pokonanie tej strefy mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku, które póki co w dalszym ciagu pozostaje pro-spadkowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynek FUTURES –  Na rynku korekta, ale na razie wszystko pod kontrolą
Następny artykułAtende [ATD] – czy linia trendu zatrzyma spadki w kierunku 4 zł? – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here