Naga MarketsCreative Commons
Autor: Steve Snodgrass

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła 5 marca, iż BB&T Securities zgodziło się zwrócić inwestorom detalicznym ponad 5 milionów dolarów i zapłacić 500 tysięcy dolarów kary (łącznie blisko 21 mln złotych), które firma uzyskała wprowadzając w błąd swoich klientów.

Zgodnie z postanowieniem SEC, Valley Forge Asset Management używała mylących stwierdzeń i niewystarczających informacji na temat swoich usług maklerskich i cen, by przekonać klientów do wyboru wewnętrznego brokera.

Pomimo obietnic wysokiego poziomu usług przy niskich niskich kosztach, SEC zauważa, że ​​Valley Forge nie świadczyło żadnych dodatkowych usług dla klientów z wykorzystaniem własnego domu maklerskiego, niż miało to miejsce w przypadku klientów, którzy wybrali inne domy maklerskie o znacznie niższych stawkach prowizyjnych.

Ponad 4-krotnie wyższa prowizja “zaufanego” brokera

Zgodnie z zarzutami, prowizja naliczana przez Valley Forge wynosiła średnio 4,5 razy więcej niż klienci zapłaciliby w innych domach maklerskich. Firma ukryła różnicę cenową, twierdząc, że dawała klientom 70-procentowy rabat od rzekomej stawki detalicznej.

“Valley Forge przedkłada swoje własne interesy ponad interes klientów, co powoduje, że niepotrzebnie wydają więcej pieniędzy po przedstawieniu błędnych kosztów i korzyści związane z korzystaniem z własnego domu maklerskiego” – powiedziała Kelly L. Gibson, Zastępca Dyrektora ds. Egzekwowania Przepisów SEC w Filadelfii.

“Doradcy z powiązanymi pośrednikami-dealerami muszą dokładnie ujawnić wszystkie konflikty interesów wynikające z ich umów maklerskich. Programy egzekucyjne i wykonawcze SEC będą nadal identyfikować tego rodzaju naruszenia i zwracać pieniądze pokrzywdzonym inwestorom detalicznym tak szybko, jak to tylko możliwe” – dodała Gibson.

SEC wydając postanowienie uznaje, że ​​BB&T Securities jako następca prawny Valley Forge narusza sekcje 206 (2) i 207 ustawy o doradcach inwestycyjnych z 1940 r. BB&T Securities zgodził się na zaprzestanie działalności oraz zapłacenie wyrównania poszkodowanym w wysokości 4.712.366 dolarów wraz z odsetkami w wysokości 497.387 dolarów, a także kary w wysokości pół miliona dolarów. BB&T Securities zakończył także bezpośredni program brokerski Valley Forge poprzez zmianę struktury kosztów i ujawnienie informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here