Naga Markets

Wpływy Bitcoina na giełdy na wieloletnich dołkach, pokazują dane GlassnodeWskaźniki przepływów giełdowych są wykorzystywane do oceny nastrojów i zachowania inwestorów. Według najnowszych danych Glassnode, nastroje te nie należą do najbardziej korzystnych, a wartość napływów znalazła się na wieloletnich minimach.

Bitcoin traci zainteresowanie. Wskaźnik przepływów spada

Zarówno napływy, jak i odpływy znacznie zmniejszyły się od maksimów rynkowych z listopada 2021 roku, przy czym te pierwsze odnotowały najbardziej znaczącą zmianę, spadając do wieloletnich minimów.



Napływ i odpływ z giełdy opisuje całkowitą ilość Bitcoinów przekazanych do i z portfeli giełdowych w dol. Poniższy wykres pokazuje, że na 30-dniowej średniej ruchomej, wpływy przewyższają odpływyw konsekwentnie od połowy 2017 roku. Jest to oczekiwane zachowanie w cyklu byka, ponieważ posiadacze tokenów wysyłają BTC na giełdy, aby zrealizować zyski.

Od szczytu rynkowego z listopada 2020 r. ta dysproporcja była szczególnie widoczna, a napływy znacznie przewyższały wypływy, których kulminacją był szczyt z czerwca 2021 r. o wartości około 6 mld dol.

Jednak od tego szczytu, wpływy wyraźnie spadły, dopasowując się do poziomów krachu covidowego widzianych w lipcu 2020 roku.

Napływ i odpływ BTC z giełd. Źródło: Glassnode.com
Napływ i odpływ BTC z giełd. Źródło: Glassnode.com

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Mapa cieplna przepływów giełdowych dla Bitcoina

Mapy cieplne pokazują podział całkowitego wolumenu transferu wysyłanego do i wycofywanego z giełd w dolarach amerykańskich. Lewa oś y przedstawia wielkość wolumenu poszczególnych transakcji. Kolor reprezentuje liczbę transakcji w każdym ze 100 koszyków wolumenu. Jednocześnie prawa oś y przedstawia cenę Bitcoina w dol. w skali logarytmicznej. Wzdłuż dolnej osi x przebiega czas.

XTB

Na wykresie poniżej widać wysoki wolumen napływu występujący podczas szczytu poprzedniego cyklu byka z grudnia 2017 roku. Podobnie ten schemat rozegrał się podczas podwójnego szczytu Bitcoina, kiedy jego cena uderzyła w 64 000 i 69 000 dol. odpowiednio w marcu 2021 r. i listopadzie 2021 r.

Mapa cieplna przepływów giełdowych. Źródło: Glassnode.com
Mapa cieplna przepływów giełdowych. Źródło: Glassnode.com

Odpływy tokenów podążają za podobnym wzorcem co wpływy, a szczytowe liczby transakcji występują w grudniu 2017 r., marcu 2021 r. i listopadzie 2021 r.

W połączeniu z poprzednimi obserwacjami, sugeruje to, że krótkoterminowi posiadacze kupili Bitcoina podczas obu szczytów cyklu byka, podczas gdy długoterminowi posiadacze sprzedawali na szczycie.

Mapa cieplna odpływów z giełd. Źródło: Glassnode.com
Mapa cieplna odpływów z giełd. Źródło: Glassnode.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji alior | eurusd | gpw kruk | kantorowy kurs korony czeskiej | dax indeks | biomed lublin | echo investment akcje opinie |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






Poprzedni artykułR22 z rekomendacją „Kupuj”. Analitycy Trigon DM S.A. analizują wyniki spółki za I półrocze 2022
Następny artykułKurs dolara przy maksimach. FED nie zawaha się z kolejną podwyżką?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here