Naga MarketsW minionym tygodniu a dokładnie we wtorek, 1 sierpnia 2017 roku o godz. 14:20 czasu polskiego doszło historycznego podziału łańcucha bloków Bitcoina. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że od tej pory zamiast jednego BTC mamy również drugi łańcuch zwany Bitcoin Cash (BCH). Ponieważ wszystkie osoby, które w chwili podziału łańcucha bloków posiadały BTC dostały również BCH, Bitcoin Cash już drugiego dnia notowań osiągnął trzecie miejsce pod względem kapitalizacji spośród wszystkich walut cyfrowych.


W związku z powyższym podziałem, temat kryptowalut a w szczególności tej największej i najpopularniejszej jaką jest Bitcoin stał się niezwykle interesujący i wiele osób, które do tej pory nawet nie zdawało sobie sprawy o istnieniu walut cyfrowych zaczyna zastanawiać się czym tak na prawdę one są? co wpływa na ich kurs? oraz co chyba najważniejsze: czy da się na tym zarobić?

Te artykuły również Cię zainteresują
O tym, co wpływa na kurs kryptowalut opowiadał podczas XTB Trading Club 6 lipca br. Szczepan Bentyn:

Kim jest Szczepan Bentyn?

Prezes Zarządu Pracownia Nowych Technologii Sp. z o.o. która zajmuje się budową kopalni kryptowalut oraz rozwijaniem rozwiązań technologicznych w oparciu o technologię Blockchain.

Specjalista i miłośnik technologii Blockchain i Bitcoin. Studiował Ekonomię na Uniwersytecie Łazarskim w Warszawie. Od 2016 roku prowadzi kanał w serwisie YouTube, gdzie szerzy wiedzę na temat możliwości jakie daje Blockchain. Mówca na konferencjach branżowych i autor licznych artykułów. Już jako nastolatek posiadając rachunek maklerski poznawał rynek popierów wartościowych. Doświadczenie w branży finansowej rozwijał pracując dla brokera giełdowego Markets.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcje dla początkujących. Potencjalny sygnał sprzedaży na EUR/JPY – 4 sierpnia 2017
Następny artykułJak wykorzystać pożyczkę inwestując w siebie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here