Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Sebastiana Króla, będącego hedgerem i zabezpieczającym ekspozycję na ryzyko funduszu, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie poruszono temat m.in. podwyżki na alkohol, Silvercorp, prawie recesji w Niemczech, CD Projektu i hossy na nieruchomościach w Polsce.


Solution One: Do szczytu hossy na rynku akcyjnym jest jeszcze daleko

Czy podwyżka cen alkoholu zmniejszy jego spożycie?

Kto ma wypić ten wypije niezależnie od tego jaki będzie wzrost cen – zauważył Sebastian Król.

Mam propozycję dla premiera Morawieckiego – może akcyza na cukier jest lepszym rozwiązaniem? Ludzie jedli by mniej cukru i byliby zdrowsi, co społecznie łatwo dałoby się wytłumaczyć – powiedział ironicznie prowadzący program.

W kontekście wzrostu akcji na zachodzie, w ocenie hedgera funduszu, ryzyko globalne na rynkach akcji jest obecnie bardzo wysokie.

O kryzysie słyszę od 2014 roku. Tyle zakładów po drodze wygrywałem, że to zaraz się zawali, że to koniec, wszystko jest napompowane. Pieniądze nie zarabiają ci co tak mówią tylko ci, którzy cały czas siedzą w pociągu. Moim zdaniem do szczytu hossy jest jeszcze daleko – stwierdził Tomasz Piwoński.

W tym czasie w Niemczech wzrosło PKB o 0,1 procenta, co oznacza stan bliski recesji i jeszcze bliższy stagnacji. Niemcy są silnie uzależnione od rynku samochodowego.

W Niemczech bezrobocie wynosi tylko 3,1% przy braku wzrostu gospodarczego. Jest w ekonomii takie prawo mówiące, że spadek PKB o 0,1 punktu procentowego powoduje wzrost bezrobocia o 0,2 pkt. proc. W tym przypadku to prawo w krótkim terminie nie zadziałało, ale w Polsce się sprawdza w ostatnich latach – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here