Naga Markets

Legalizacja hazardu w Polsce, podobnie jak w większości krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, miała dość korzystny wpływ na rozwój gospodarki kraju. Dzięki polskiemu prawu, które reguluje działalność firm hazardowych, pozostawiła jedynie firmy koncesjonowane, dzięki czemu rynek ten mógł nabrać zupełnie nowych wymiarów, które na szczęście działają również na korzyść konsumentów. Globalne zmiany dotknęły również bukmacherów, a to za sprawą tej samej ustawy, która od momentu uchwalenia zwiększyła popyt na ten segment rynku o 56%. Dowiedz się, jak legalizacja hazardu wpłynęła na ceny w supermarketach i jakie technologie mogą uczynić ten biznes jeszcze bardziej dochodowym.

Gry hazardowe w Polsce – ewolucja

Jaki dokładnie jest wpływ organizacji hazardowych na wzrost PKB naszego kraju? Aby dokładniej zrozumieć to pytanie, postaramy się przypomnieć sobie, jak dokładnie funkcjonowały takie firmy w czasach, gdy ich działalność była nielegalna i czy w ogóle istniały?

Kasyna stacjonarne

Działalność stacjonarnych zakładów sięga odległych lat 80-tych ubiegłego wieku. Ponad 40 lat temu pierwsze kasyna zaczęły pojawiać się na ulicach dużych miast. I choć dziś gry gamomat lub od innych deweloperów są znane i popularne, w te czasy mało kto wiedział o istnieniu placówek hazardowych. Podziemny biznes był naprawdę dochodowy, ale tylko dla właścicieli takich lokali.

Automaty do gier

Kolorowe maszyny były prawdziwym hitem wśród ówczesnych hazardzistów. Stworzyć zwycięską kombinację owoców lub innych obrazków – to był główny cel każdego gracza, ale to było prawie niemożliwe do zrobienia. Maszyny były tak podrasowane przez samego właściciela lokalu, że wygrana zdarzała się bardzo rzadko, a jeśli już się trafiła, gracz otrzymywał tylko grosze, co tylko go drażniło.

Ruletka i gry karciane

Ruletka, poker i blackjack to bez wątpienia prawdziwe hity kasyn stacjonarnych. Te trzy filary były podstawą, ponieważ tylko grając w nich można było zarobić prawdziwe pieniądze. Jednak w tamtych czasach, ze względu na dużą gangsterkę, istniało prawdopodobieństwo bycia oszukanym lub okradzionym. Niestety, trend ten utrzymywał się przez lata i przestał istnieć dopiero po pojawieniu się licencjonowanych portali.

Kasyna internetowe

Mówiąc o kasynach online, większość z nas wyobraża sobie wygodne portale, z lukratywnym systemem bonusowym i Fair Play. Na przykład, сasino online vulkanbet stwarza wszystkie warunki do wygodnej i zyskownej gry, ale takie portale pojawiły się tylko w ostatnich czasach. Przed pojawieniem się licencjonowanych portali online, światowa sieć była pełna niesamowitej liczby stron hazardowych. Wygrać tam było po prostu niemożliwe, bo głównym celem takich stron było oszukiwanie użytkowników.

Prawo polskie a prawo unijne – wpływ przepisów na gry hazardowe

Wprowadzenie prawa hazardowego w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej było w stanie na zawsze zmienić bieg historii. Hazard stał się dostępny, a konkurencja wśród licencjonowanych portali wpłynęła na stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków dla graczy. Jak podobne prawo wpłynęło na inne kraje?

Francja

Legalizacja hazardu we Francji nie tylko zdołała ustabilizować gospodarkę, ale także pomogła w walce z przestępczością. Od czasu wprowadzenia ustawy ceny żywności spadły, a PKB kraju wzrósł o 13%.

AVA Trade

Niemcy

Pomimo legalizacji hazardu, Niemcy powoli zaczęli tworzyć swoje portale internetowe. Niemniej jednak, wśród polskich portali liczba użytkowników z Niemiec wynosi ponad 23%.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułEthereum historycznie silniejszą kryptowalutą niż bitcoin w I kwartale roku
Następny artykułVitalik Buterin zdradza, za ile lat dojdzie do 100% optymalizacji w sieci Ethereum (ETH)
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here