Naga MarketsMorgan-Stanley-logo

Według naszych badań na chwilę obecną szansa Brexitu wynosi 47% i ceny walut oscylują wokół tego prawdopodobieństwa. Istnieje silna relacja między kolejnymi sondażami, a ceną funta brytyjskiego. Referendum w sprawie wyjścia Brytyjczyków z Unii Europejskiej odbędzie się już w przyszły czwartek, poniżej przedstawiamy prawdopodobny wpływ Brexitu na poszczególne waluty.

GBP: To najbardziej narażona na wpływ waluta z koszyka G10. Prawdopodobne osłabienie w wyniku niepewności dotyczącej brytyjskiego wzrostu gospodarczego i polityki. Każdy komentarz Davida Camerona czy Borisa Johnsona będzie bacznie obserwowany przez rynki do zdeterminowania krótkoterminowej ścieżki funta.

EUR: Początkowe osłabienie podczas gdy rynki będą debatować nad całym projektem Unii Europejskiej, pojawią się dyskusje dotyczące kolejnych krajów mających opuścić struktury organizacji. Po początkowym szoku może dojść do stabilizacji EURUSD w okolicach 1,05.

JPY: Japońska waluta umocni się na fali niechęci globalnej do ryzyka, wielu inwestorów przerzuci się na stabilną, japońską gospodarkę.

Do tradingu polecamy konto zero spread HotForex!

CHF: Początkowy wzrost wartości wskutek zwiększenia ryzyka w pozostałej części Europy. SNB prawdopodobnie dokona interwencji mającej zapobiec nadmiernemu osłabieniu EURCHF, lecz bez celowego osłabiania franka. Naszym zdaniem dojdzie do interwencji gdy kurs EURCHF spadnie poniżej 1,05.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here