TMS


Czas na odświeżenie wykresu spółki Work Service. Mój poprzedni wpis zakończył się mało optymistycznie. Pisałem wtedy o spadkach do poziomu około 12 zł. Nie wiem, czy jest wśród nas osoba, która śledzi na bieżąco wykresy i konfrontuje je z naszymi analizami. Aktualna cena akcji spółki WSE wynosi 12,50 zł. Brakuje jedynie 50 gr żeby moja analiza spełniła się w 100% ale uważam, że już to się stało. Trend spadkowy był na tyle mocny, że osiągnął zamierzony poziom. Na wykresie pojawił się swing spadkowy o długości ok. 25%. Postaram się poszukać pozytywnych aspektów na wykresie.

AT była po mojej stronie, zobaczymy jak będzie tym razem. 1216-wseSpadki od poziomu 20 zł to praktycznie pierwszy trend spadkowy z jakim may do czynienia. Kanał spadkowy jest wyraźny, do jego wsparcia brakuje wyżej wspomnianych ok. 50 gr. Wsparcie kanału spadkowego jest małym argumentem do wzrostów (często po dotknięciu cena wzrasta, ale jest podatna na każdy napotkany opór). W naszym przypadku dochodzi wsparcie na poziomie 13 zł. Na screenie tego nie widać, ale jeżeli wkreślimy zniesienia Fibonacciego począwszy od dołka z końca sierpnia 2014 aż do szczytu 20.03.2015, poziom 50% idealnie pokryje się z poziomem 13 zł.

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Pamiętaj, że powyżej wstawiłem wykres tygodniowy gdzie ostatnia świeczka jeszcze się “tworzy”. Jej kompletny wygląd będziemy widzieli w piątek po sesji giełdowej i dopiero wtedy możemy stwierdzić, czy wsparcie zatrzyma spadki. Żeby tak się stało, jutrzejsza (17.12.2015) i piątkowa (18.12.2015) sesja powinny być wzrostowe.

Wnioski:

  • chyba po raz pierwszy posuwam się do tak szczegółowej prognozy: możliwe, że jutrzejsza świeczka dotknie poziomu 12 zł i finalnie zamknie się wyżej – spekulacja pełną gębą 🙂
  • tak więc mamy szanse na wzrost 8% w dwa dni – jest to do wykonania.
  • wzrosty mogą nie potrwać długo, pierwszą przeszkodę mamy nie daleko:1216-wse-d
  • rzecz jasna, kanał spadkowy nadal obowiązuje i dopóki cena będzie się w nim poruszać, dopóty musimy zapomnieć o systematycznych wzrostach.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here