Naga MarketsWork Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE.

workservice

Na wykresie tygodniowym widać potężny trend spadkowy z ostatnich lat. Wszelkie wzrosty są tylko chwilowe i korekcyjne. Warto o tym pamiętać, gdyż liczenie na wzrosty jest tutaj raczej kwestią wiary w przyszłość spółki niż wiedzą na temat jej aktualnego stanu. Spółka była dawniej gwiazdą warszawskiego parkietu i wyrosła w czasach wysokiego bezrobocia. Intensywnie dokonywała także przejęć za granicą. Z czasem rynek pracy całkowicie się zmienił, a bardzo odważna polityka doprowadziła do wzrostu zadłużenia. Lekarstwem na to ma być sprzedaż aktywów, aczkolwiek sądząc po notowaniach, niewiele to pomaga. Koniec zeszłego roku to już prośby o wydłużenie terminu spłaty długów oraz problemy z wykupem obligacji. Pierwsze półrocze to 6,2 mln zł stratny netto, przy przychodach wielości 433,52 mln zł wobec 676,99 mln zł rok wcześniej. Warto podkreślić, że cały czas trwa sprzedaż posiadanych spółek zależnych oraz restrukturyzacja kosztów.

Wydaje się jednak, że firma nadal potrzebuje kapitału, gdyż wysokie jest zadłużenie krótkoterminowe. Niepokojąco na drobnych akcjonariuszy może działać także wojna w akcjonariacie. Ostatnio założyciele firmy zostali odwołani z rady nadzorczej, a walne zgromadzenie zostało przerwane. Coraz silniejszą pozycję w firmie buduje Central Fund of Immovables, które zdaje się mieć poważniejsze plany wobec spółki. Jest to jednak podmiot kojarzony dotąd z takimi firmami jak choćby Krezus, Gant czy Hawe co inwestorów, którzy na GPW są od lat może nie zachęcać do kupna akcji. Wydaje się więc, że spółka ma spekulacyjny charakter i wszelkie podbicia pod newsy mogą być chwilowe.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here