Naga MarketsWork Service [WSE], Mabion [MAB] – Gorące spółki dniaWork Service, zajmujący się usługami na rynku pracy, odnotował w miniony piątek niezwykle mocną sesję. Powodem wybicie była informacja podana przed startem sesji dotycząca kolejnego kroku, który przybliża przejęcie firmy przez nowego inwestora Gi Group. Nowe dane dotyczą zawarcia umowy o współpracy w zakresie restrukturyzacji zadłużenia pomiędzy Spółką, a bankami kredytującymi Emitenta. Warto dodać, że cała sprawa ma się wyjaśnić do 31 lipca, choć już wcześniej przesunięto ten termin o 1 miesiąc.

  • Kolejny krok do uratowania spółki Work Service
  • Kurs z gigantyczną reakcją popytową
  • Mabion będzie potrzebował dodatkowych nakładów na rejestrację leku

Nadal przejęcie spółki wraz z długami nie jest pewne na 100%, aczkolwiek biorąc pod uwagę poczynioną pracę w tym, dogadanie się z obligatariuszami, bankami, ZUS-em i załatwieniem szeregu pozwoleń od organów antymonopolowych, wydaje się, że szanse te znacznie wzrosły. Większość punktów na drodze do przejęcia już zostało zrealizowanych i całość sprawy powinna wyjaśnić się w najbliższych tygodniach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Work Service z rosnącymi szansami na ratunek

Mocna reakcja na wykresie pokazuje, że jest duże zainteresowanie inwestycją w spółkę, która jedną nogą była już w grobie, a teraz pojawiają się szanse na jej powrót do życia. Jeżeli na kolejne komunikaty pojawi się podobna reakcja to kolejnym celem będą zapewne okolice 0,75 zł. O szansach na wzrosty pisaliśmy ostatnio 24 czerwca.

work service


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Serial o rejestracji MabionCD20 nadal trwa

Na przeciwnym biegunie sesji z minionego piątku znalazła się znana firma biomedyczna Mabion. Spółka traciła ponad 30% wartości po informacji o przyjęciu wstępnych ramowych założenia dotyczących zakresu i harmonogramu prac niezbędnych do złożenia nowego wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu MabionCD20.

Mabion szacuje, że prace związane z uzyskaniem danych niezbędnych do złożenia nowego wniosku o dopuszczenie do obrotu zostaną ukończone przed lub na początku 2022 r. i będą się wiązały z nakładami netto na poziomie ok. 75-85 mln zł na przestrzeni zakładanego okresu. W komunikacie podano wiele informacji o szansach i jakości produktu, aczkolwiek warto przypomnieć, że historia rejestracji cząsteczki CD20 trwa już dość długo i powoli zaczyna przypominać serial sprzed lat „Moda na sukces”.

mabion

Patrząc zresztą na wykres historyczny, wydaje się, że większość inwestorów straciło cierpliwość. Trzeba brać także teraz pod uwagę, że potrzebna kwota na dalsze badania może pochodzić z kredytów lub emisji nowych akcji, co raczej nie będzie podobało się akcjonariuszom. Wydaje się, że kurs jest w drodze na tegoroczne minima, a kolejna szansa na odbicie pojawi się za dłuższy czas, kiedy spółka zacznie składać kolejny wniosek o rejestrację.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here