Naga MarketsWork Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE.

work service
źródło xStation 5

Miniony piątek mimo możliwości przedłużenia weekendu, wcale nie okazał się nudy na warszawskim parkiecie. Jedną ze spółek, która pozytywnie zaskoczyła był Work Service. Akcje rosły o około 24% przy bardzo solidnych obrotach. Bezpośrednim powodem zwyżki w piątek była informacja o zawarciu umowy sprzedaży 100% udziałów w spółce Exact Systems GmbH. Transakcja opiewa na 155 260 000 zł. Dodatkowo Exact Systems spłaci na rzecz Work Service niespłacone kwoty wynikające z zobowiązań międzygrupowych. Środki pozyskane ze sprzedaży spółka planuje przeznaczyć głównie na dalsze dostosowywanie struktury finansowania grupy poprzez jej stopniowe oddłużanie. Piątkowa sesja była czwartą z rzędu, podczas której akcje dynamicznie rosły. W sumie ubiegły tydzień przyniósł niemal 100% zwyżkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Poranny przegląd GPW – wyniki stress testu PKO BP i Pekao

LC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju.

lc corp
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z ubiegłego piątku o około 13% przy dość solidnych obrotach. Notowania otworzyły się ogromną luką wzrostową, której szczyt zdołał wyrównać maksima z początku roku. Bezpośrednim powodem zwyżki była informacja o tym, że LC Corp uzgodnił z międzynarodowymi podmiotami łączną cenę sprzedaży czterech nieruchomości biurowych (w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach) – na 275 mln euro i kontynuuje negocjacje w sprawie domknięcia transakcji. W komunikacie podano, że w ramach wyłączności przyznanej kupującym, strony kontynuują negocjacje w celu uzgodnienia satysfakcjonującej dla obu stron treści dokumentacji transakcyjnej. Dodano również, że transakcja nie jest pewna, stąd też warto czekać na kolejne doniesienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here