Naga MarketsWork Service [WSE], Grodno [GRN] – Gorące spółki dniaSpółka działająca w branży usług personalnych – Work Service, pokazała w ubiegły piątek raport z wynikami za I kwartał. Spółka odnotowała 6,02 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 12,87 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,07 mln zł wobec 13,36 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 4,4 mln zł wobec 17,43 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 358,8 mln zł wobec 414,83 mln zł rok wcześniej. Oczywiście wyniki nie były powodem silnych wzrostów. Od połowy lipca kurs spółki wzrósł o ponad 350%.

  • Work Service z silnymi wzrostami w oczekiwaniu na ważne informacje
  • Grodno notuje coraz lepsze wyniki m.in dzięki fotowoltaice

Odpowiedzialne są za to duże oczekiwania na uratowanie firmy, która zbliżała się już do bankructwa. Wcześniej informowaliśmy, że sporo pracy zostało poczynione aby w spółce mógł pojawić się nowy inwestor (m.in. kwestie ZUS, banków czy organów antymonopolowych).

Work Service – czekamy na kluczowy komunikat

W tej sprawie wszystko ma się wyjaśnić do 31 lipca, a więc wzrosty pokazują oczekiwanie na odpowiedni komunikat. Technika nie ma tu większego znaczenia, choć na wykresie tygodniowym widać, że kluczowy opór mamy przy 2,70 zł. O szansach na wzrosty piszemy od 24 czerwca.

work service


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Grodno zaskakuje wynikami

Grupa Grodno czyli największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce, także notuje ostatnio silne wzrosty. Powodem były wcześniejsze informacje, w których za świetne wyniki w części odpowiadał segment fotowoltaiki. W piątek dane te zostały potwierdzone w opublikowanym raporcie rocznym (rok obrotowy zakończony 31 marca), choć trzeba pamiętać, że zyski z fotowoltaiki będą widoczne bardziej dopiero w najbliższych kwartałach. Mimo tego, przychody całoroczne wzrosły o 27% rok do roku, a zysk netto aż o 41% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Warto dodać, że panująca moda na giełdzie na fotowoltaikę, sprawia że już samo powiązanie spółki z tym tematem potrafi znacząco poprawić wycenę spółki. Już zeszły rok wykazał ponad trzykrotnie wyższa sprzedaż w obszarze fotowoltaiki, która przyniosła około 17% wszystkich przychodów. Poziom ten powinien nadal rosnąć, w związku z czym można spodziewać się dalszych dobrych raportów. „Jesteśmy jednym z głównych beneficjentów wzrostu rynku PV w Polsce i kluczowym dostawcą w zakresie małych i średnich instalacji fotowoltaicznych.

grodno

Rozwój tego segmentu wpływa również na istotną poprawę sprzedaży w takich obszarach jak pompy ciepła, klimatyzacja, wentylacja, a także kable i przewody. Oczekujemy, że nasza pozycja w branży OZE będzie coraz mocniejsza – komentuje Prezes Andrzej Jurczak”. Na wykresie mamy korektę, jednak pozytywne perspektywy, za sprawą zmian w energetyce, które spółka bardzo skutecznie wykorzystuje, sprawiają że szanse na utrzymanie się trendu wzrostowego można oceniać całkiem wysoko. Ostatnio o spółce pisaliśmy 7 lipca.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here