Naga MarketsGrupa Kapitałowa Work Service S.A. jest liderem z ugruntowaną pozycją na rynku usług personalnych w Polsce.

workservice
źródło xStation 5

Spółka zaliczyła w ostatnich latach silny spadek notowań. Jeszcze w 2015 roku kurs oscylował powyżej 20 zł. Obecnie bliższe są poziomy 2 zł. Wydawałoby się, że w okresie w którym pracodawcy mają coraz większy problem z rekrutowaniem pracowników, firma której jest to główną działalnością powinna mieć pełne ręce roboty i rosnące zyski. Tak się jednak nie dzieje, a spółka płaci cenę za szybką ekspansję zagraniczną, obecnie zresztą wycofując się z niektórych rynków. Powodem spadków przez ostatnie lata są także pogarszające się wyniki finansowe i problemy z finansowaniem, w tym malejący stan gotówki w kasie. Spółka miewała także problemy z wykupem obligacji co skutecznie zniechęca inwestorów.

Firma przechodzi obecnie proces restrukturyzacji, trwają także rozmowy dotyczące jej zadłużenia. W ostatnich dniach byliśmy świadkami nagłego skoku notowań. Wszystko przez wydarzenia z majowego weekendu czyli opublikowanie nieco zaskakujących bo dodatnich wyników finansowych za 2018 rok. Dobre wyniki to także powód zwiększenia zaangażowania w akcjonariacie przez CFI, które obecnie posiada już niemal 17% głosów i jest trzecim co do wielkości podmiotem. Wydaje się więc, że spółka stoi przed szansą wyjścia na prostą, szczególnie jeżeli w kolejnych raportach będą widoczne pozytywne wyniki trwającej restrukturyzacji. Na wykresie mamy konsolidację przy linii trendu. Wybicie górą ponad poziom poniedziałkowego maksimum powinno potwierdzić zmianę trendu.

Czytaj także: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here