Naga Marketswork serviceGrupa Work Service dokona akwizycji należących do jej akcjonariusza większościowego – Gi Group International – dwóch agencji działających w Polsce w obszarze zatrudnienia tymczasowego, stałego i outsourcingu – Gi Group sp. z o.o. oraz Generale Industrielle Polska sp. z o.o., podała Gi Group International.

Jak podkreślono, integracja spółek w ramach grupy kapitałowej Work Service umożliwi pełne wykorzystanie ich synergii, wzmocni konkurencyjność i pozycję rynkową grupy. Ich włączenie do grupy kapitałowej nastąpi na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Polska jest dla nas ważnym, perspektywicznym rynkiem, z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Europie. Integracja agencji pracy tymczasowej w ramach Work Service S.A., w której zwiększyliśmy właśnie udziały do 75%, daje kolejne możliwości wzmocnienia naszej obecności na rynku usług HR i perspektywy intensywniejszego rozwoju. Zamierzamy je w pełni wykorzystać” – powiedział CEO Gi Group Stefano Colli-Lanzi, cytowany w komunikacie.

Zgodę na nabycie spółek wyraziła rada nadzorcza Work Service 18 maja 2021 r. Ich włączenie do grupy kapitałowej nastąpi na przestrzeni najbliższych miesięcy i zakłada współpracę spółek na poziomie operacyjnym oraz integrację funkcji wspierających back office. Rozważana jest także unifikacja marek pod marką Gi Group, podano także.

Celem integracji spółek specjalizujących się w obszarze zatrudnienia tymczasowego i stałego, outsourcingu, poszukiwania i selekcji pracowników “blue collar” oraz doradztwa w obszarze HR jest pełne wykorzystanie komplementarności i synergii usług oraz efektywności kosztowej, tym samym zwiększenie skali działania i umocnienie pozycji rynkowej grupy. Jednocześnie spółki Wyser (rekrutacje kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla) oraz Grafton (rekrutacje w obszarze IT, rekrutacje eksperckie) będą nadal działały w ramach Gi Group International s.r.l.

“Włączenie dwóch spółek należących do Gi Group International w struktury grupy kapitałowej Work Service S.A. przekłada się na zwiększenie skali naszych działań w obszarze usług HR i dalszy dynamiczny rozwój. Bardzo ważna jest dla nas możliwość wykorzystania wzajemnych synergii, dobrych praktyk i najlepszych rozwiązań, by jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania klientów” – skomentowała prezes Work Service Iwona Szmitkowska.

W najbliższym czasie spółki w jeszcze większym stopniu skoncentrują się na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, automatyzacji i digitalizacji procesów, zapewniając innowacyjne rozwiązania w zakresie zasobów ludzkich, dodano.

Integracja spółek w ramach grupy kapitałowej Work Service S.A. jest konsekwencją umowy inwestycyjnej pomiędzy Gi Group International oraz Work Service, zrealizowanej w sierpniu 2020 roku. Na mocy umowy Gi Group International nabyła większościowy pakiet akcji Work Service S.A. Od czasu podpisania umowy, zarówno Work Service, jak i Gi Group sp. z o.o. oraz Generale Industrielle Polska sp. z o.o. działały niezależnie, przypomniano.

invest

Sprzedaż dwóch spółek do Work Service to kolejny krok w procesie konsolidacji aktywności Gi Group w tej części Europy. Spółki należące do Work Service S.A., działające w Niemczech, Czechach i na Słowacji zostały zakupione przez Gi Group International, odpowiednio, w lipcu 2020 roku i lutym br., zakończono w informacji.

Work Service to jedna z czołowych w Polsce firma branży HR zapewniająca innowacyjne rozwiązania w obszarze zasobów ludzkich. Specjalizuje się w rekrutacji i outsourcingu pracowniczym, doradztwie personalnym, restrukturyzacji w zakresie HR. Działa od 1999 roku. Od sierpnia 2020 roku jest częścią Gi Group.

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzi działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i selekcji oraz outsourcingu. Jest obecna w 58 krajach, z czego w 31 bezpośrednio.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here