Naga MarketsWork Service ma umowę z PFRON ws. rozłożenia na raty zwrotu dofinansowaniaWork Service podpisał z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) umowę o rozłożenie na raty należności pieniężnych dotyczących zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, podała spółka.

Finax

Work Service podpisał nową umowę

“Umową objęte jest zobowiązanie emitenta do zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych wynikające z decyzji prezesa zarządu PFRON z dnia 21 listopada 2019 r. utrzymanej w mocy decyzją prezesa zarządu PFRON z dnia 29 października 2020 r. w części dotyczącej zwrotu środków PFRON przekazanych emitentowi tytułem dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych za okresy sprawozdawcze: marzec-kwiecień, czerwiec-wrzesień, listopad 2016 r., luty-marzec, sierpień-grudzień 2017 r., styczeń-luty 2018 r. oraz uchylającej zaskarżoną decyzję w części dotyczącej zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych za okresy sprawozdawcze czerwiec-lipiec 2014 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na zobowiązanie objęte umową składają się:

1) kwota należności głównej w wysokości 6 226 032,13 zł;

2) odsetki w wysokości 1 821 894,25 zł.

Work Service zaskarżył decyzję PFRON z 29 października 2020 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w części dotyczącej okresu sprawozdawczego: sierpień 2016 r. (kwota zwrotu: 423 722,26 zł). Zgodnie z postanowieniami umowy, w przypadku wydania przez sąd prawomocnego rozstrzygnięcia, z którego będzie wynikało, że spółka nie jest zobowiązana do zapłaty na rzecz PFRON całości lub części należności objętych umową, umowa w zakresie należności, które są objęte takim rozstrzygnięciem przestanie wiązać strony.

“Zgodnie z umową, zobowiązanie emitenta zostanie spłacone w 60 ratach począwszy od lutego 2021 r. do stycznia 2026 r.” – podsumowano.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 595,83 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here