Naga MarketsWoodpecker zadebiutuje już 14 września. Analiza fundamentalna spółkiWoodpecker jest to firma, która oferuje oprogramowanie ułatwiające pozyskiwanie klientów i utrzymywanie z nimi relacji poprzez automatyzacje czasochłonnych procesów. Już 14 września zadebiutują oni na małym rynku NewConnect, gdzie wprowadzone zostają akcje serii A. W 1 półroczu spółka zarobiła blisko 1 mln zł, natomiast przychody sięgnęły 6,5 mln zł.Woodpecker wchodzi na NewConnect

Woodpecker, czyli po polsku dzięcioł. Tutaj emisji jakiś nowych akcji nie było, po prostu ludzie, którzy zakładali spółkę oraz ludzie, którzy są obecnie akcjonariuszami, chcieli jakaś część tych akcji spieniężyć. To jest myślę, że bardzo istotne, że oni chcieli jakąś tylko część akcji spieniężyć, to nie jest tak, że założyciele całkowicie wychodzą ze spółki, tylko to jest przeznaczenie dla inwestorów części tych akcji. – wskazuje Konrad Książak.

– Jeżeli chodzi o zainteresowanie, to było tutaj duże. Jeżeli chodzi o zapisy i deklaracje na akcje, to opiewały na ponad 20 mln zł, a spółka chciała dać tylko 11 mln zł, więc tutaj była redukcja ponad 50%.  Jeżeli chodzi o Woodpecker, to przed chwilą weszła informacja, że zadebiutują 14 września na giełdzie NewConnect. – dodaje także.

Woodpecker oferuje oprogramowanie w modelu SaaS ułatwiające pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie relacji poprzez automatyzację czasochłonnych procesów związanych z komunikacją biznesową. Narzędzie znajduje zastosowanie m.in. w procesie aktywnej sprzedaży, pozyskiwania partnerów i rekrutacji pracowników.

Rozwiązania spółki wspierają przedsiębiorców

Oprogramowanie oferowane przez spółkę pozwala na bardziej efektywne wykonywanie pracy. Przykładem może być tutaj wysyłanie wiadomości e-mailowych. Program może wysłać stosowne wiadomości do wszystkich naszych klientów, a następnie odpowiednio rozpoznać i posegregować odpowiedzi, które otrzymaliśmy, tak by wiadomo było, kto dokładnie jest zainteresowany ofertą, a kto nie jest.

– Woodpecker pomaga pozyskiwać klientów i bardzo mocno odciąża z różnych prac przedsiębiorców. To jest ich model biznesowy i patrząc na to, że coraz mocniej przenosimy się do internetu, to moim zdaniem jest to model biznesowy, który może wypalić. – podkreśla Konrad Książak.

W I półroczu spółka odnotowała ponad 3-krotnie wyższy rdr. zysk netto, który wyniósł przeszło 1 mln zł. Z kolei przychody osiągnęły wartość ponad 6,5 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 34 proc. rdr.

invest

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Stany Zjednoczone największym klientem

– Często mówimy o tym, że właśnie po takim IPO, po takim debiucie chcemy, aby spółka rosła kilkukrotnie szybciej, no bo pozyskała bardzo dużo ilość pieniędzy właśnie na rozwój. Tutaj czegoś takiego nie mamy, więc rozwój, który jest obecnie powinien być kontynuowany. I jeżeli chodzi o spółkę Woodpecker, to oni działają w ponad 70 krajach, ponad 3 tys. klientów m.in. Comarch, LiveChat, Bolt, Brand24 i zauważmy, że ok. 50% całej sprzedaży to są Stany Zjednoczone. Widzimy, że Polska to tylko ok. 10%. – wskazuje Konrad Książak.

Dość niski udział rynku polskiego wskazuje na występowanie ryzyka walutowego, które jednak w okresie słabej złotówki jest dla spółki aspektem pozytywnym. Jak słyszymy na antenie Comparic24, fakt, że spółka operuje na całym świecie, jest jak najbardziej pozytywny, bo w tej branży oczekuje się, aby operowały na rynku globalnym, wykorzystując w tej sposób swój potencjał.

W trakcie ubiegłego roku spółce udało się również wyraźnie podnieść wartość średniego przychodu z klienta. Pomiędzy rokiem 2015 a 2019 wzrost ten wyniósł 10 dolarów (z 60 USD do 70 USD), natomiast w 2020 było to już 80 USD, czyli w trakcie tego jednego roku wzrost wyniósł tyle, co w poprzednich 4 latach.

– Minus lekki dla mnie jest taki, że jeżeli chodzi o cały rynek oprogramowania do automatyzacji sprzedaży, ten średnioroczny wzrost na poziomie 8% to nie jest jakieś piorunujące tempo. Czasem widzimy spółki, w których to średnie tempo wzrostu (jeżeli chodzi o cały rynek) jest prognozowane na 12%/15%/20% nawet. To jest pewien taki mankament. Aczkolwiek jeśli spółka będzie rozwijała się szybciej niż rynek, to można powiedzieć, że ten mankament będzie zniwelowany. I na ten moment Woodpecker to robi. – dodaje także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres roczny | dino kurs | datawalk kurs | take profit | lotos akcję | długoterminowa prognoza kursu dolara | pzu giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here