Naga MarketsPod koniec zeszłego tygodnia Thomson Reuters opublikował swoje marcowe wolumeny tradingowe z działalności FX. Marzec okazał się kolejnym, niekorzystnym dla przedsiębiorstwa miesiącem przynosząc dalsze spadki. Jedyna pozytywna informacja to wyniki spółki zależnej FXall – wszystko za sprawą chińskiego juana off-shore (CNH), który w marcu cieszył się rekordowym zainteresowaniem i został jedną z najpopularniejszych walut.

Średnie dzienne wolumeny FX Spot w Thomson Reuters wyniosły 110 miliardów dolarów co oznacza spadek o 16% r/r oraz 2,7% m/m. W tym samym czasie ten sam wskaźnik (ADV) dla spółki zależnej FXall wyniósł 132 miliardy dolarów – oznacza to wzrost o ponad 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym i o 8% w stosunku do lutego 2014.

Phil Weisber, głównodowodzący działu FX w Thomson Reuteres w najnowszym raporcie komentował między innymi:

„Solidne wyniki tradingowe osiągnięte w marcu utwierdzają nas w przekonaniu, że duża część społeczności FX używa nas za lidera branży i jest w pełni zadowolona z wysokich standardów i usług, które zapewniamy – między innymi w zakresie efektywnego dostępu do płynności. Widzieliśmy dobre wyniki na wszystkich naszych platformach jeżeli chodzi o CNH. Waluta jest obecnie jedną z najpopularniejszych w naszej ofercie zaraz obok GBP, AUD, CAD i MEX. Znalazła się również w 10 najczęściej trade’owanych walut w zestawieniu FXall.”

Najważniejsze informacje z raportu tradingowego FX Thomson Reuters za marzec 2014:

1)rekordowa wysokość ADV na poziomie 132 miliardów dolarów

2) wolumeny CNH na wszystkich platformach Thomson Reuters (w tym FXall) osiągnęły rekordowe wartości. CNH znalazło się wśród czterech najczęściej trade’owanych par walutowych pod względem wolumenów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here