Naga MarketsMarcowe, ogólne wolumeny tradingowe Saxu Banku spadły o 9% (do 239 miliardów dolarów) w porównaniu do miesiąca wcześniejszego. Cały kwartał okazał się jednak dosyć silny dla duńskiego brokera, z przeciętnym miesięcznym wolumenem na poziomie 268 miliardów USD co daje nam wynik o 11% wyższy od średniej miesięcznej w Q4 2013.

Co do liczby depozytów zabezpieczonych bank nadal notował rekordowe wzrosty osiągając szczyt na poziomie 8,89. Ogólnie rzec biorąc, zwiększona aktywność rynkowa w minionym kwartale przyczyniła się do stabilizacji i wybicia z wcześniejszych osunięć wolumenów obserwowanych pod koniec 2013 roku. Co do samej działalności FX to średnie dzienne wolumeny (ADV) spadły o 13,6% (do 11,4 miliarda USD) w porównaniu do lutego, który dodatkowo charakteryzował się mniejszą liczbą dni tradingowych. Poziomy te są zbliżone do tych z ostatniego kwartału 2013 roku, jednak analitycy Danske Banku mówią jedynie o chwilowej „czkawce”.

Czy ze względu na rosnącą zmienność FX na większość głównych par walutowych pod koniec Q1 możemy liczyć na zaskakujący powrót do rekordowych poziomów obserwowanych rok temu – po tym jak Bank Japonii zdecydował się zastosować na niespotykaną do tej pory skalę luzowanie ilościowe?

ECB w zeszłym tygodniu zasugerowało, że rozważa możliwość wprowadzenia formy QE w strefie euro. Jednakże taka forma polityki monetarnej w kontekście gospodarki zależnej od systemu bankowego budzi wiele kontrowersji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here