CLS Group będąca jednym z największych wielowalutowych systemów rozliczeniowych zajmująca się agregacją transakcji FX, raportowała swoje wolumeny tradingowe za marzec oraz pierwszy kwartał 2014 roku. Grupa ogłosiła w komunikacie prasowym, że średnie dzienne wolumeny osiągnęły liczbę 1,15 miliona kontraktów co daje wartości wyższe od lutowych o 0,4%.

Jednakże średnia dzienna wartość transakcji wyniosła łącznie 5,35 biliona dolarów, co daje wynik lepszy o 3,9% w porównaniu do zeszłego miesiąca i zamyka kwartał na bardzo dużym plusie. Dane raportowane przez CLS Group są bardzo zbliżone do reszty podmiotów z branży – pozytywne wyniki osiągnął między innymi należący do Thomson Reuteres FXall.

Zmiany w ujęciu rokrocznym są praktycznie takie same, co jedynie potwierdza tezę, że rynek FX w ostatnim kwartale 2013 roku zaliczył mocne dołki. W raporcie znalazła się również informacja odnośnie średnich dziennych wolumenów dotyczących usług rozliczeniowych – wskaźnik osiągnął pułap 804 120 transakcji a dla usług agregacyjnych 351 387 transakcji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here