Naga MarketsForex Broker ComparicNikogo już chyba nie dziwi, że praktycznie każdy z największych brokerów zanotował w lipcu spadek wolumenów handlowych. Na ten niekorzystny trend wpływ ma nie tylko niska zmienność rynków walutowych w ostatnich miesiącach, ale jednocześnie okres wakacyjny. Średnie, dzienne wolumeny Thomson Reuters wyniosły w minionym miesiącu 344 miliardy dolarów. Oznacza to spadek o 11% w porównaniu do czerwca (który był bardzo dobrym miesiącem w ujęciu historycznym) – cały czas jest jednak wynik lepszy o 8% w ujęciu rokrocznym.

Warto jednocześnie zauważyć, że od raportu za lipiec Thomson Reuters podaje łączone wyniki ze spółką córką FXall dla wszystkich typów transakcji – spot, kontraktów forward, swpaów, opcji oraz NDFs. Do tej pory raportowane były one niezależnie.Wskaźnik ADV (średni, dzienny wolumen) w przypadku spot tradingu wyniósł 99 miliardy USD, co oznacza spadek o 14% w porównaniu do czerwca. Phil Weisberg – prezes spółki – poproszony o komentarz odnośnie ostatnich wyników powiedział:

„Nasze ogólne wolumeny handlowe w lipcu uplasowały się naprawdę na wysokich poziomach. Spadku miesięcznego nie traktujemy jako porażkę – musimy pamiętać, że koniec czerwca był niezwykle aktywny i pozwoił osiągnąć lepsze od standardowych rezultaty. Pomimo tego, że wszyscy mówią o spowalanianiu się rynków, my cały czas brniemy do przodu – zawdzięczamy to zróżnicowanej ofercie instrumentów i transakcji”

Poniższy wykres prezentuje średnie dzienne wolumeny Thomson Reuteres w miliardach dolarów na przestrzeni kolejnych miesięcy:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here