Jeden z największych domów brokerskich w całej Europie, duński Saxo Bank, opublikował na początku tygodnia swoje kwietniowe wolumeny tradingowe. Po dosyć znacznej zwyżce, którą obserwowaliśmy w styczniu, byliśmy świadkami lutowego odwrócenia trendu. Jak się okazuje osunięć nie udało się zatrzymać w marcu ani w kwietniu. W zeszłym miesiącu wolumeny tradingowe wyniosły 213 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 10% m/m.

Osunięcie jest do tej pory najniższym z notowanych poziomów od czasu gdy przedsiębiorstwo rozpoczęło publikowanie swoich comiesięcznych wolumenów na początku zeszłego roku i dodatkowo trzecim miesiącem spadkowym z rzędu. Nagły, styczniowy wzrost, wydaje się czystym przypadkiem – obecnie jedynie nagła zmiana sentymentu byłaby w stanie odblokować zmienność na głównych parach walutowych FX, które poruszają się w bardzo wąskich zakresach od ponad dwóch tygodni, charakteryzując się najniższymi wskaźnikami zmienności od lat.

W przypadku depozytów klienckich Saxo Bank notował delikatny wzrost – 2% lepszy wynik niż w kwietniu zwiększył wartość depozytów do 9,08 miliarda dolarów. W tym samym czasie uśrednione wartości dzienne zmalały do 10,2 biliona dolarów co również daje jeden z najgorszych wyników.

Przedsiębiorstwo cały czas próbuje łagodzić skutki spadających wolumenów tradingowych i poszerzać swoją ofertę. W związku z tym w ostatnim czasie uruchomiło możliwość tradingu opcjami na akcje, odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony inwestorów detalicznych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here