Naga MarketsSaxo_Bank_ph_alb_090120124843Według najnowszego raportu opublikowanego przez Saxo Bank, podmiot na swojej działalności brokerskiej zarobił 15% więcej niż w grudniu. Z drugiej jednak strony łączna wielkość depozytów klienckich zmniejszyła się, co może być powodem ostatnich zawirowań geopolitycznych i wysokiej zmienności.


W przeciągu minionego miesiąca, średnie dzienne wolumeny wzrosły o 12.5% do poziomu 14.4 mld USD. W skali całego miesiąca daje to 302 miliardy dolarów obrotu – jest to najwyższy wynik od października 2014, kiedy udało się osiągnąć najlepsze rezultaty całego minionego roku.

Pomimo wzrostu obrotów, Saxo Bank zauważył spadek wartości depozytów klienckich – w grudniu suma wynosiła 11.1 mld USD, w styczniu było to już 500 milionów mniej. Nie możemy oczywiście zapominać, że klienci sporo stracili  w związku z decyzją SNB podjętą w połowie zeszłego miesiąca.

Na poniższym wykresie widzimy średnie miesięczne wolumeny generowane przez Saxo Bank (w miliardach dolarów). W ujęciu historycznym na pewno znajdujemy się na wysokich poziomach:

saxo-bank-january-volumesConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here