Naga MarketsPochodzące z Japonii Monex Group, oferujące serię produktów finansowych – pośród, których znajduje się między innymi platforma TradeStation – opublikowało 5 marca zestawienie swoich lutowych wyników finansowych oraz wolumenów.

W raporcie czytamy między innymi, że globalne wolumeny FX (razem z wynikami spółek zależnych) spadły z 53,4 miliardów dolarów notowanych na początku roku o 17,2% do poziomu 44,2 miliardów dolarów w lutym (redukcja o 9,2 miliarda USD w przeciągu jednego miesiąca).

W ujęciu globalnej działalności spółki średnie dzienne transakcje (DARTs) spadły o 9% z poziomu 397 888 w styczniu do 361 782 w lutym 2014. Wartość ta pokazuje jak duża ilość transakcji dokonywanych przez klientów wygenerowała zysk brokerom online, będącym spółkami zależnymi grupy Monex.

Liczba aktywnych kont FX OTC pod koniec miesiąca zatrzymała się na poziomie 62 644. Zanotowano tutaj niewielki spadek o 256 aktywnych kont. Należy jednak zauważyć, że w lutym liczba dni handlowych była mniejsza o dwa w porównaniu do stycznia, w którym rynki działały przez 21 dni.

Kiedy jednak porównamy ze sobą średnią wartość transakcji na dzień handlowy w zakresie działalności FX OTC spółki, to również zauważymy spadki. W lutym wolumeny w tym ujęciu wyniosły 1,361 miliarda dolarów – o 17% mniej niż w styczniu. W ujęciu m/m jest to różnica w wysokości prawie 282 milionów dolarów w czasie jednego dnia handlowego.

Dobre wyniki notowało wspomniane na początku TradeStation – w przypadku którego liczba aktywnych rachunków osiągnęła rekordowy poziom 12 miesiąc z rzędu. Łączne aktywa klienckie oraz średni margines kapitałowy również wyraźnie wzrosły w tym czasie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here