Naga MarketsMonexPosiadający swoją główną siedzibę w Tokio – Monex Group – będący jednym z największych podmiotów handlowych na rynku azjatyckim raportował wolumeny ze swojej sierpniowej działalności.

O ile inni brokerzy w sierpniu cieszyli się lepszymi obrotami po słabnących z miesiąca na miesiąc wynikach, to Monex Group niestety nie załapał się do tej grupy. Miesięczne DARTy przedsiębiorstwa (dzienne średnie zyskowne transakcje) spadły do poziomu 289 854 w sierpniu (o 1.4% w porównaniu z lipcem). W ujęciu rokrocznym osunięcia są jeszcze silniejsze i wynoszą 15.4%. Warto w miejscu tym zauważyć, że w sierpniu rynki działały o jeden dzień krócej niż w lipcu.Jeżeli chodzi o samą działalność FX to Monexowi udało się zanotować delikatną poprawę po sześciu miesiącach spadków. Łączna wartość wolumenu raportowanego przez grupę wyniosła 29,3 mld USD (w lipcu było to 29 mld). Kiedy jednak przyrównamy to do sierpnia 2013, kiedy Monex osiągnęło rekordowy poziom 50,8 mld USD, wtedy wynik ten nie robi już żadnego wrażenia.

Wolumeny Monex Group od sierpnia 2013
Wolumeny Monex Group od sierpnia 2013

Monex ma jednak pewne powody do radości. W ujęciu rocznym (o 3.8%) oraz miesięcznym (0.3%) zwiększyła się liczba aktywnych rachunków klienckich. Czy we wrześniu przełożyło się to na większy wolumen? Dowiemy się już na początku października.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here