Naga Markets5 lutego Intercontinental Exchange Group (ICE) operujący giełdami i rynkami wymiany w ponad 20 krajach opublikował raport podsumowujący wyniki działalności za styczeń 2014. Przeciętna dzienna wartość wolumenu (ADV) dla globalnych derywatów wyniosła 10,4 miliona kontraktów (o 8% mniej niż w styczniu 2013 roku).

Wskaźnik ADV w przypadku łącznych towarów (energia, rolnictwo, paliwa naturalne, itp.) wzrósł o 15% dzięki dobrym wynikom osiąganym w zakresie kontraktów na paliwa naturalne. Łączny finansowy ADV spadł natomiast o 24% przede wszystkim z powodu niższej zmienności europejskich stóp procentowych w odniesieniu do wysokich wolumenów styczniowych. W pewnej części spadki zostały skorygowane przez wzrost o 20% w zakresie indeksu kapitałowego.

Co do samego rynku FX to średnia dzienna liczba kontraktów wyniosła 26 tysięcy, co w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku jest wynikiem o 19% gorszym (spadek o ponad 7 tysięcy kontraktów dziennie).

Należy zwrócić uwagę, że do kontraktów FX doliczane są również kontrakty futures i opcje dla indeksu USD. Jeżeli chcecie zapoznać się z pełnym raportem możecie znaleźć go w informacji prasowej dostępnej na stronie grupy – https://ir.theice.com/investors-and-media/press/press-releases/press-release-details/2014/ICE-Reports-January-2014-Volumes/default.aspx.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here