Naga MarketsOpcje binarneOd czerwca 2014 roku – według rozporządzenia Japońskiego Organu ds. Usług Finansowych (JFSA) – przedsiębiorstwa związane z rynkiem opcji binarnych mają obowiązek miesięcznego raportowania swoich najważniejszych danych handlowych. W związku z tym zespół Comparic będzie każdego miesiąca dostarczał podsumowanie metryk poszczególnych brokerów, skupiając się na ich najważniejszych aspektach.

W miesiącu maju połączone wolumeny GMO Click, Traders Scurities, IG Securities, JFX, YJ FX, Hirose FX oraz FX Trade Financial wyniosły 674,6 miliona dolarów. Jest to zdecydowany spadek w porównaniu z kwietniem, kiedy raportowano rekordowy wynik na poziomie 41,5% wyższym. Nagłe osunięcie koreluje jednak silnie z trendem spadkowym widocznym na rynku FX.Nie zmienia to jednak faktu, że od początku roku branża opcji binarnych notowała regularne wzrosty. Łączne wartości wolumenów notowane w styczniu 2014 roku, w kwietniu zostały poprawione o ponad 115%.

Rozbicie wolumenów na poszczególne waluty pokazuje, że klienci z kraju Kwitnącej Wiśni preferują przede wszystkim pary z japońskim jenem. Najpopularniejszy okazuje się być USD/JPY (45% rynku). Następna para to EUR/JPY i GBP/JPY (kolejno 18% i 17% udziału rynkowego). Najpopularniejsza na rynku FX para EUR/USD zajmuje dopiero czwartą pozycję z 16% ogólnych wolumenów.

Liczba aktywnych rachunków handlowych w miesiącu maju urosła do 271 554 (+2 600). W przypadku rynku opcji binarnych – zdaniem JFSA – informacje na temat ilości otwieranych i aktywnych rachunków są mało istotne. Musimy bowiem pamiętać, że przeciętny czas przebywania inwestorów OB na rynku to maksymalnie jeden kwartał. Jest to spowodowane między innymi poziomem strat – ponad 69,4% wszystkich klientów przedsiębiorstw OB notowało straty w minionym miesiącu.

W tym samym czasie współczynnik zysku-do-straty wyniósł 98,4%. Oznacza to korzystne warunki do prowadzenia handlu i o ile rynek OB różni się od FX to dobrzy handlowcy zdają sobie sprawę, że w obu przypadkach cena może podążać tylko w dwie strony. Opcje binarne upraszczają ten proces i niektórzy inwestorzy posiadający złe strategie zarządzania ryzykiem mają o wiele większe szanse na wyzerowanie konta.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here