Naga MarketsPo dwóch miesiącach wzrastającej aktywności handlowej pod względem średnich dziennych wolumenów raportowanych przez grupę KCG, platforma ECN podmiotu (KCG Hotspot) zanotowała średni wynik delikatnie poniżej 24 miliardów dolarów/dzień. Wartość jest niższa o 12.7% w porównaniu do czerwca i o około 16% od tego samego miesiąca w roku ubiegłym.

Patrząc na szczegółowe dane widzimy, że najbardziej atrakcyjne dni handlowe były bezpośrednio związane ze spotkaniami banków centralnych i niespodzianek w kalendarzu makru. W środę (30 lipca) kiedy dane dotyczące amerykańskiego PKB zaskoczyły nawet najbardziej jastrzębie oczekiwania plasując się na poziomie +4% r/r, a FED dostarczył kolejną rundę taperingu aktywność w ramach platformy wzrosłą do 33.22 mld USD.

Musimy pamiętać, że miesiące letnie zawsze wiążą się z mniejszą aktywnością, co pokazywały już wcześniejsze lata. W 2014 roku wolumeny wystartowały po prostu z niższej podstawy. Z tego powodu lipcowe wyniki są najniższymi od grudnia 2012 – wtedy problemem był dynamiczny spadek wartości japońskiego jena zaraz po wyborach obecnego premiera kraju Kwitnącej Wiśni, pana Shinzo Abe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here