Naga MarketsEthereum ETHWolumeny etheru (ETH) w zdecentralizowanych aplikacjach (DApps) są na nowych, rekordowych poziomach. Zjawisko w swoim nowym raporcie z dn. 6 maja opisała firma Diar, zajmująca się analizą rynku kryptowalut.

Wolumeny etheru w kwietniu w DAppsach pobiły swój poprzedni rekord, który został ustalony w grudniu zeszłego roku. To, jak zauważa Diar, oznacza czteromiesięczny trend wzrostowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rekordy

Diar zauważa ponadto, że w tym roku jest to najdłuższy okres wzrostu pod względem wolumenu transakcji, jaki rynek DAppsów kiedykolwiek rejestrował w swojej historii. Prawie 132 miliony dolarów w transakcjach w DAppsach oznacza czteromiesięczny wzrost. Jest to też najwyższa wartość od ośmiu miesięcy.

Jednocześnie – co może niepokoić – liczba nowych DAppsów wdrożonych w łańcuchu jest niska, co prawie odzwierciedla poziomy z 2017 r. Wdrożono tylko 88 nowych DAppsów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wojna o userów?

Z kolei raport opublikowany 9 kwietnia przez stronę analityczną rynku DApp DApp.com ujawnia, że ​​Tron (TRX) ma najszybciej rozwijającą się bazę użytkowników, podczas gdy baza użytkowników Ethereum kurczy się.

W sieci Ethereum nastąpił 4-procentowy spadek liczby użytkowników aplikacji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dziś około 72 422 starych użytkowników nadal używa DAppsów opartych na Ethereum. Zdecentralizowane giełdy (DEX) odpowiadają z kolei za ponad połowę wolumenu transakcji aplikacji ETH, ze szczególnym naciskiem na aplikacje hazardowe. Również gracze z tych ostatnich byli podobno najbardziej aktywnymi użytkownikami rynku “apek” Ethereum. Z czego ponad 40 procent aktywnych użytkowników DAppsów grało codziennie, co stanowi wzrost o 10 procent w pierwszym kwartale. Raport stwierdza, że gry oparte na Ethereum stworzyły już stabilną społeczność z grupą lojalnych odbiorców”. 

Według raportu w pierwszym kwartale 2019 r. 504 DAppsów zostało dodanych do listy DApp.com, z czego ponad połowa była oparta na Ethereum:

„Pokazuje to, że Ethereum jest wciąż numerem 1 wśród deweloperów, którzy mogą budować DAppsy. Jednocześnie zaobserwowaliśmy również trend w rozwoju wielu łańcuchów, ponieważ wiele DAppsów na Ethereum rozszerza się na wiele łańcuchów, takich jak Ethereum + EOS lub Ethereum + Tron.” 

Tymczasem cena 1 ETH osiągnęła poziom 177 USD zyskując w ciągu doby aż 10%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here