Naga MarketsRaport brokera FXCM podsumowujący działalność w miesiącu czerwcu jest kolejnym przykładem rozbieżności wyników podmiotów finansowych w minionym miesiącu jeżeli chodzi o działalność detaliczną oraz instytucjonalną. FXCM ogłosiło, że wolumeny wygenerowane przez rachunki klientów indywidualnych wyniosły 254 miliardy dolarów – daje to wynik o 3% słabszy od maja i o 36% gorszy od roku ubiegłego.

W przeciągu całego kwartału metryki osiągnęły poziom 769 mld USD (-18% w ujęciu kwartalnym i -33% w porównaniu do tego samego kwartału w roku ubiegłym). W odróżnieniu od innych dużych brokerów po detalicznej stronie branży, FXCM najgorsze wyniki w Q2 notował zaraz na początku – w kwietniu.Wskaźnik ADV wyniósł 12.1 mld dolarów co oznacza niewielki wzrost w ujęciu miesięcznym (+1%). Liczba dziennych transakcji klienckich plasowała się natomiast na poziomie 350 069 co jest kolejnym, płaskim wzrostem w porównaniu z majem (+1%).

Na froncie działalności instytucjonalnej sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. Czerwiec zamknięto z wolumenami na poziomie 226 miliardów dolarów (+22% m/m oraz +23% r/r). Średni dzienny wolumen również w górę – o 29% w porównaniu do maja. W przeciągu całego miesiąca liczba transakcji spadła do poziomu 54 542 co oznacza, że aktywni na rynku traderzy posiadali zdecydowanie większy apetyt na ryzyko. To właśnie on był główną siłą napędową czerwcowych wolumenów instytucjonalnych FXCM.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here