Naga MarketsChicago Mercantile Exchange (CME) Group na początku tego tygodnia opublikowało raport ze swojej majowej działalności. Pomimo tego, że zauważalna jest delikatna poprawa w ujęciu miesięcznym, wolumeny nadal znajdują się daleko od poziomów notowanych na początku 2014 roku. Nawet zwiększona zmienność na najpopularniejszej parze walutowej EUR/USD nie pozwoliła na porządniejsze odbicie z obecnych dołków.

Średnia dzienna liczba kontraktów w maju wyniosła 589tys. – jest to wynik lepszy o 5% niż kwietniowy, jednak cały czas gorszy o 43% w porównaniu z majem 2013. Oprócz tego wskaźnik ADV (średniej, dziennej wartości wolumeny) dla działalności FX wyniósł 73 miliardy dolarów.Ogół działalności Grupy CME przyniósł 13 milionów kontraktów dziennie – wynik lepszy o 6% m/m. Wolumeny wzrastały również na kontraktach futures dla eurodolara i opcji. Ogólna liczba kontraktów stóp procentowych poszła w górę o 27% w stosunku do miesiąca poprzedniego.

Czy pozostali brokerzy również będą mogli pochwalić się odbiciem wolumenów w maju? Najświeższe raporty na pewno udzielą nam odpowiedzi na to pytanie 🙂Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here