Naga MarketsCme-group-logoZmienność rynkowa w sierpniu wreszcie zaczęła się ocieplać. Traderzy reagując na ceny FX zwiększyli swoją aktywność, dzięki czemu wolumeny CME poszybowały w górę o 20% w porównaniu z lipcem. Nie możemy zapominać, że zmienność na najważniejszych walutach spadła do dołków nienotowanych od 25 lat. Ostatnie spekulacje odnośnie dalszego luzowania polityki ze strony BoJ i ECB zwiększyły jednak delikatnie aktywność i pozwoliły brokerom w sierpniu więcej zarobić.

Widać to między innymi na przykładzie KCG Hotspot, gdzie ADV poszedł do góry o 20.5%. Bardzo podobny wynik zanotowała grupa CME (+20% m/m), co przekłada się na 667 tysięcy kontraktów (o łącznej wartości 80 miliardów dolarów).W całym miesiącu miejsce miał obrót 14 milionami kontraktów. Nie zmienia to jednak faktu, że wskaźnik ADV znalazł się zdecydowanie poniżej wyników z sierpnia 2013 roku (-10% r/r).

Patrząc na wyniki pojedynczych walut, najwięcej zyskały kontrakty na euro – poszły w górę o ponad 26%. Wszystko za sprawą spekulacji dotyczących potencjalnych zmian w polityce monetarnej ECB (gołębich) oraz FEDu (jastrzębich). Nie możemy zapominać również o tym, że indeks dolara znajduje się obecnie na historycznych szczytach i wykazuje naprawdę silną tendencję na parach z najważniejszymi walutami G10.

W poniższej tabeli przedstawiono wysokość wolumenów CME Group dla poszczególnych walut:

Wolumeny dla poszczególnych walut w CME Group
Wolumeny dla poszczególnych walut w CME GroupJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here