Naga MarketsCme-group-logoZmienność rynkowa w sierpniu wreszcie zaczęła się ocieplać. Traderzy reagując na ceny FX zwiększyli swoją aktywność, dzięki czemu wolumeny CME poszybowały w górę o 20% w porównaniu z lipcem. Nie możemy zapominać, że zmienność na najważniejszych walutach spadła do dołków nienotowanych od 25 lat. Ostatnie spekulacje odnośnie dalszego luzowania polityki ze strony BoJ i ECB zwiększyły jednak delikatnie aktywność i pozwoliły brokerom w sierpniu więcej zarobić.

Widać to między innymi na przykładzie KCG Hotspot, gdzie ADV poszedł do góry o 20.5%. Bardzo podobny wynik zanotowała grupa CME (+20% m/m), co przekłada się na 667 tysięcy kontraktów (o łącznej wartości 80 miliardów dolarów).

W całym miesiącu miejsce miał obrót 14 milionami kontraktów. Nie zmienia to jednak faktu, że wskaźnik ADV znalazł się zdecydowanie poniżej wyników z sierpnia 2013 roku (-10% r/r).

Patrząc na wyniki pojedynczych walut, najwięcej zyskały kontrakty na euro – poszły w górę o ponad 26%. Wszystko za sprawą spekulacji dotyczących potencjalnych zmian w polityce monetarnej ECB (gołębich) oraz FEDu (jastrzębich). Nie możemy zapominać również o tym, że indeks dolara znajduje się obecnie na historycznych szczytach i wykazuje naprawdę silną tendencję na parach z najważniejszymi walutami G10.

W poniższej tabeli przedstawiono wysokość wolumenów CME Group dla poszczególnych walut:

Wolumeny dla poszczególnych walut w CME Group
Wolumeny dla poszczególnych walut w CME Group


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here