Naga MarketsCzerwiec pod względem wolumenu na rynku FX nie był najlepszym miesiącem tego roku na co wskazywać mógł poprzedni raport zawierający dane od trzech dużych dostawców. Nie powstrzymało to jednak jednego z dostawców, u którego mimo to, wolumen uplasował się na najwyższym poziomie od listopada 2016.

FXSpotStream

Wolumen ADV w FXSpotStream za czerwiec 2017 wzrósł aż o 16,4% w ujęciu miesięcznym. Wyniósł on dokładnie 20,31 mld USD, natomiast w kwietniu uplasował się na poziomie 17,5 mld USD. Warto dodać, że jest to najwyższy średni dzienny wolumen od listopada 2016-go roku kiedy to miejsce miały wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

W stosunku rok do roku ADV był jednak niższy o 2,1%. wolumenu odnotowano w stosunku rok do roku. Wolumen całkowity w czerwcu br. Wyniósł 446,8188 mld USD

NEX Markets (dawniej EBS)

Średni dzienny wolumen w NEX Markets zatrzymał się w czerwcu na poziomie 83,3 mld USD. Taki wynik daje 2-procentowy wzrost w porównaniu do maja kiedy to odnotowano wolumen (ADV) w wysokości 81,3 mld USD.

Dostęp do rynku spot oferuje Admiral Markets

W stosunku rok do roku zauważalny jest jednak spadek średniego dziennego wolumenu o 12%. W czerwcu 2016  wolumen ADV wyniósł bowiem 94,3 mld USD. Dane dotyczą rynku spot FX.

Exness

Klienci brokera detalicznego z Cypru jakim jest Exness wygenerowali w czerwcu br. obrót całkowity w wysokości 252 mld USD. Liczba ta jest niewiele niższa od wyniku z maja, gdzie wolumen wyniósł 253,1 mld USD.

We wspomnianych wyżej miesiącach wolumen i tak był wyższy aniżeli w kwietniu (234,6 mld USD), natomiast spor brakuje mu do rekordu na poziomie 313,7 mld USD jaki zanotowano w marcu br.


Pozostałe raporty nt. wolumenu znajdziesz w dziale Forex B2B –> RaportyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here