Naga MarketsWolumen obrotu ETH rósł znacznie szybciej niż BTC w pierwszej połowie 2021 rokuPierwsza połowa 2021 roku była jednym z najbardziej aktywnych okresów w historii dla kryptowalut. W tym czasie pojawiło się kilka rekordów cenowych, aktywności handlowej oraz migracji użytkowników sieci. Jedną z ciekawszych informacji niesie ze sobą raport największej giełdy kryptowalutowej w USA, Coinbase Global INC jest ta, że wolumen obrotu ethereum w pierwszej połowie tego roku, rósł znacznie szybciej niż wskaźnik bitcoina.

Bitcoin: wolumen obrotu BTC rósł wolniej niż wskaźnik ETH

Raport Coinbase, wydany 26 lipca, potwierdził, że pierwsza połowa 2021 roku była czasem historycznych rekordów kryptowalut. Biorąc pod uwagę dane z dwudziestu giełd na całym świecie, raport ujawnił, że wolumen obrotu Bitcoin osiągnął 2,1 biliona dolarów w badanym  okresie, co stanowi wzrost o 489% w porównaniu do 356 miliardów dolarów w pierwszej połowie ubiegłego roku.Natomiast całkowity wolumen obrotu ethereum osiągnął 1,4 biliona dolarów, ale jego wzrost był znacznie szybszy, wzrósł o 1 461% z 92 miliardów dolarów w pierwszej połowie 2020 roku. Coinbase zauważył, że był to pierwszy trwały okres w historii, w którym tempo handlu ethereum przekroczyło tempo bitcoina.

Badanie zmierzyło również całkowitą kapitalizację rynku kryptowalutowego, która rozpoczęła rok na poziomie 769 miliardów dolarów, osiągnęła szczyt na poziomie 2,4 biliona dolarów w maju, a zakończyła okres na poziomie 1,4 biliona dolarów, rejestrując zysk netto w wysokości 86% w ujęciu rocznym do dzisiaj.

Zauważono również, że większość zysków BTC nastąpiła w IV kwartale 2020 r. oraz I kwartale 2021 r., co miało miejsce zanim cena kryptowaluty drastycznie spadła w II kwartale 2021 r. po osiągnięciu 13 kwietnia swojego rekordowego poziomu 65 899 USD.

Z drugiej strony ethereum widziało większość swoich zysków w II kwartale 2021 r., kiedy to kryptowaluta podwoiła swoją cenę, aby osiągnąć rekordowy poziom 4 357 USD w dniu 12 maja.

Druga najcenniejsza kryptowaluta zyskała 895% w okresie 12 miesięcy i 210% w okresie 6 miesięcy kończącym się 30 czerwca. Coinbase przypisuje to wielu czynnikom, w tym zwiększonemu wykorzystaniu DeFi, optymizmowi inwestorów w zakresie przejścia na proof-of-stake oraz wzrostowi rozwiązań skalowania warstwy drugiej dla sieci.

Według analiz CoinGecko w 2021 roku ethereum stanie się głównym aktywem dla inwestorów. Co więcej zarówno BTC, jak i ETH wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia zyskując odpowiednio 32,4% i 27,7%.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 1 btc | polenergia akcje | amica kurs | enea akcje opinie | notowania walut | średni kurs jena nbp | biomed gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here