Naga MarketsFirma inwestycyjna CMC Markets, wiodący, międzynarodowy podmiot oferujący rozwiązania transakcyjne online, w tym w zakresie kontraktów CFD i instrumentów rynku forex, wprowadziła nowe rozwiązanie – wolumen na wykresach CFD na akcje. Dzięki temu klienci mogą monitorować obroty wyrażone liczbą akcji w transakcjach w danym okresie na bazowych rynkach giełdowych, takich jak na przykład giełda londyńska czy nowojorska.

CMC Markets wprowadza podgląd wolumenu na wykresach

Dzięki danym dotyczącym wolumenu, można zidentyfikować potencjalną dynamikę cen i potwierdzić istnienie lub kontynuację trendu, równolegle do ruchów cen w czasie rzeczywistym. Można także sprawdzić historyczne poziomy wolumenu oraz zidentyfikować trendy i formacje.Ruch cen zawsze warto analizować w powiązaniu z wolumenem. Według kanonów analizy wykresów, gdy zmiana ceny odbywa się przy relatywnie większym wolumenie, wówczas stanowi to potwierdzenie siły i  wiarygodności tego ruchu. Wolumen może również pomóc w określeniu miejsc zwrotu. Przykładowo, wyczerpująca się aktywność transakcyjna, może być sygnałem ostrzegawczym o słabnącej sile trendu.  Natomiast rekordowe poziomy obrotów na sesji o dużej zmienności kończącej się bez większych rozstrzygnięć lub bez nowych maksimów/minimów trendu, mogą dać sygnał o nadchodzącym lokalnym maksimum/minimum.

– Chcemy pomagać naszym klientom odnosić sukces i z tą myślą wprowadzamy nowe rozwiązania i narzędzia. Wolumenem na wykresach proponujemy klientom nowy sposób śledzenia trendów na rynkach, by mogli lepiej wykorzystywać pojawiające się okazje. Dostęp do takich informacji pozwoli inwestorom podejmować lepsze decyzje. To właśnie wolumen podpowiada, kiedy profesjonalni inwestorzy o ogromnych portfelach kupują lub sprzedają akcje.

Wnikliwy obserwator jest w stanie odpowiednio dopasować ruchy wolumenu do ruchów cen akcji i wyciągać na tej podstawie cenne wnioski. W efekcie może działać skuteczniej. Jest to ważna funkcjonalność, którą wdrożyliśmy w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów – mówi Łukasz Wardyn, dyrektor CMC Markets na Europę Wschodnią.

Wolumen, na podstawie danych z 17 światowych giełd bazowych, stał się częścią kompleksowych narzędzi analitycznych CMC Markets. Nową funkcję można uaktywnić bezpośrednio z poziomu ustawień wykresu. Obecnie dotyczy ona akcji, a niebawem zostanie poszerzona o kolejne klasy aktywów.

Więcej informacji o wolumenach na wykresach w CMC Markets można znaleźć na stronie: https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/platforma/pakiet-wykresowChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here