Naga MarketsWolumen na giełdach kryptowalut ponownie spadł w styczniu – takie informacje wynikają z analizy opublikowanej 4 lutego przez firmę Diar.


Od początku roku giełdy kryptowalut ponownie odnotowały mniejszy wolumen swoich obrotów. Diar zauważa ponadto, że styczeń okazał się najgorszym okresem dla wiodącej światowej giełdy kryptowalut – Binance. Jeśli chodzi o główną amerykańską giełdę kryptowalut Coinbase, jej rynek BTC/USD również ma najniższy poziom obrotów od maja 2017 r. Obroty na giełdzie OKEx rosły od trzech miesięcy, teraz także zaliczyły spadek.

Nie ma się czym martwić?

CEO Binance Changpenga Zhao jeszcze w listopadzie 2018 r. twierdził, że jego firma nie jest zaniepokojona niskimi obrotami. Dodał następnie, że Binance obecnie ma tylko 10% obrotu ze stycznia 2018 roku, ale nadal jest to więcej niż poziomy sprzed dwóch lub trzech lat. Wynika z tego, że obroty mogą jeszcze znacznie spaść, by jego biznes nadal był bardzo opłacalny.

W grudniu twórcy raportu przygotowanego przez Blockchain Transparency Institute (BTI) stwierdzili, że większość z 25 najpopularniejszych par transakcyjnych notowanych na CoinMarketCap opiera się na “rażąco” zawyżonych fałszywych wolumenach. BTI analizowało obroty na Huobi, HitBTC, OKEx czy Bithumb.

W styczniu Diar opublikowało z kolei analizę pokazującą, że wartość transakcji w blockchainie trzeciej największej kryptowaluty – Ethereum – osiągnęła najwyższy poziom w grudniu 2018 r., dolatując wtedy do poziomu 115 milionów dolarów obrotu. Większe zainteresowanie ETH może być spowodowane nadchodzącym hard forkiem Constantinopole, który wprowadza wiele innowacji do systemu m.in. zmniejszenie nagrody za wydobycie tokenów.

Obniżenie nagrody z 3 do 2 ETH będzie miało niebagatelny wpływ na ekonomiczną stronę projektu. W praktyce doprowadzi do tego, że górnicy przy obecnym sprzęcie i dotychczasowym zużyciu prądu będą uzyskiwać aż o 30%  mniej zysku. Już teraz – przy obecnych cenach ETH – kopanie tokenu jest nierzadko nieopłacalne. Sytuację może uratować tylko wzrost kursu. I na to chyba liczą inwestorzy i stąd zarejestrowany wyższy wolumen na rynku Ethereum.

Dalsza bessa i niskie obroty mogą jednak “oczyścić” rynek z młodszych giełd i kantorów…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here