Naga Markets webinar


Po spadkach wolumenu ADV w kwietniu br., maj okazał się lepszym miesiącem, gdzie aktywność handlowa traderów była większa. Mowa tu maju br. widoczne były spadki obrotów u większości badanych podmiotów. Jest to zatem kolejny miesiąc z rzędu, gdzie wolumen spada po bardzo dobrych, a często rekordowych wynikach z lutego.

Zauważalny wzrost ADV w ujęciu miesięcznym

Jak widać na poniższym wykresie, w maju br. u każdego z badanych podmiotów zanotowano wzrost średniego dziennego wolumenu. W zestawieniu zabrakło tym razem giganta z branży, a mianowicie Thomson Reuters. Mimo, że jest już 21 czerwca, nie przedstawił on jeszcze danych nt. wolumenu, ani nie odpowiedział na zapytanie o te dane.

Największy % wzrost ADV w relacji do kwietnia miał miejsce w GTX (31,9%) oraz NEX Group (21,5%). Pierwszy z nich działa jako ramię instytucjonalne GAIN Capital, natomiast NEX Group, to zaraz po Thomson Reuters, największy dostawca na rynku FX.

Źródło: Opracowanie własne

ADV w ujęciu rocznym na plus

Jeśli chodzi o porównanie maja br. z tym samym miesiącem roku ubiegłego, w branży widać znaczny wzrost wolumenu. Jedynie FXCM odnotował nieznaczny spadek ADV (-0,5%). Ponad 60-procentowe wzrosty odnotowano natomiast w FXSpotStream (60,8%), GTX (63%) oraz Exness (63,2%).

Źródło: Opracowanie własne

Zestawienie wolumenu ADV

Poniżej znajdziesz dane dotyczące średniego dziennego wolumenu u 9 podmiotów z rynku FX, które obejmują okres od maja 2017 r. do maja 2018.

Dostęp do rynku spot oferuje broker Royal

Niżej natomiast znajduje się zestawienie ADV za maj 2017. Najwyższy wolumen widoczny jest w NEX Group, brakuje natomiast danych z Thomson Reuters, który zazwyczaj wiedzie prym.

Źródło: Opracowanie własne

Pozostałe raporty nt. wolumenu znajdziesz w dziale Forex B2B –> RaportyCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here