Naga MarketsOstra wymiana zdań między Trumpem a Koreą Północną to główny czynnik kierujący rynkami w ciągu ostatniej doby. Najbardziej zyskały na tym bezpieczne przystanie ze złotem, frankiem szwajcarskim, jenem i obligacjami skarbowymi na czele.

Choć niektórzy inwestorzy zdecydowali się wycofać ze względu na ryzyko, skala ruchów nie była olbrzymia. Oznacza to, że rynki nie są zbytnio zaniepokojone obecną sytuacją. Indeks zmienności VIX skoczył o 25%, a mimo to DJIA spadł jedynie 36 pkt, a jeśli wyeliminować straty poniesione przez Disneya i Boeinga, to nawet wzrósłby o 16 pkt.

Wygląda na to, że rynki większą uwagę przywiązują do słów amerykańskiego Sekretarza Stanu Rexa Tillersona niż do Donalda Trumpa czy Kim Jong Una. Tillerson powiedział, że Amerykanie mogą spać spokojnie i nie powinni się martwić trwającą napiętą sytuacją, a inwestorzy podążyli za tą radą.

Tego rodzaju napięcia to żaden news dal inwestorów, relacje między tymi dwoma krajami były złe przez ostatnich parę dekad. Wszelkiego rodzaju przepychanki słowne szokują rynki na krótką metę aż do uspokojenia sytuacji.

Moim zdaniem szanse na atak rakietowy są niskie, a inwestorzy powinni unikać emocjonalnych reakcji. Z drugiej strony warto zachować ostrożność, a traderzy powinni z rozmysłem stawiać stop lossy.

Część inwestorów ucieka w stronę złota, co doprowadziło do wzrostów


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here