Naga Marketswidelec na monetach BitcoinaJak wynika z najnowszego raportu BitMEX dwa rywalizujące ze sobą łańcuchy po hard forku Bitcoin Cash (BCH) wydały na koszty samej energii elektrycznej 3 miliony dolarów. Łączne straty górników po obu stronach „hash war” oceniono natomiast na około 18 milionów dolarów.


„Hash war o dominację nad Bitcoin Cash już się zakończyły, a hashrate wraca do bardziej rozsądnych poziomów. Łączna wartość strat wynosi 6 milionów dolarów (tylko same koszty energii), a w uwzględnieniem strat tradingowych nawet 18 milionów dolarów. Bitcoin ABC prezentuje niższą marżę zysku w związku z aprecjacją cen SV” – podsumowuje swój raport BitMEX.

Zobacz również: Górnicy kapitulują. Hashrate BTC spada o ponad 45%

Najnowsze prognozy zdecydowanie niższe od dotychczasowych

Chociaż kwota trwającej kilkanaście dni batalii okrzykniętej przez media „hash war” wydaje się zatrważająca, to wcześniejsze projekcje mówiły o jeszcze większych sumach. Większe straty w tym czasie mieli ponieść górnicy związani z BCH ABC (uważanym obecnie za nowy Bitcoin Cash), rzędu 10  milionów dolarów, natomiast kopiący Bitcoin SV niespełna 8 milionów dolarów.

Koszt hash war
Źródło: Bitmex

We wtorek BCH wyceniany jest na niespełna 103 dolary odzyskując wiodącą pozycję, w tym samym czasie BSV spada do 92 dolarów. W porównaniu z oryginalnym Bitcoin Cash wolumeny handlowe obu monet w ujęciu ostatnich 24 godzin wypadają dosyć blado i wynoszą około 60 milionów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here