Naga MarketsFlagi państw G20 powiewające na wietrzeNie zapomnij zakreślić 30 listopada 2018 r. w swoim kalendarzu, ponieważ tego dnia, po raz pierwszy kraj Ameryki Południowej Argentyna, będzie gospodarzem szczytu G20. Będzie to szczególne wydarzenie z uwagi na fakt wspólnej kolacji prezydenta USA Donald Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinping, na której rozpoczną dialog o interesach. Konsekwencje sporu między USA a Chinami mogą mieć ogromny wpływ na rynki, o czym dowiesz się czytając dalej nasz artykuł.

Czym jest szczyt G20 i dlaczego jest on tak ważny?

Grupa Dwudziestu (G20) składa się z najbardziej uprzemysłowionych i wschodzących gospodarek na świecie, na którą przypada ponad 85% globalnego PKB. Tegoroczny szczyt w Argentynie przewiduje blisko 20 000 przedstawicieli rządu na ponad 60 spotkaniach. To właśnie na tych posiedzeniach zawierane są transakcje, które przyciągają uwagę spekulantów i inwestorów na całym świecie.

Dużą uwagę skupia na sobie spotkanie prezydentów USA i Chin. Chociaż minął dopiero rok od ostatnich rozmów Donalda Trumpa z Xi Jinping, wiele się wydarzyło w tym czasie:

  • Władze USA wprowadziły cła na towary z Chin na kwotę 250 miliardów dolarów
  • Chiny podjęły działania odwetowe, nakładając na towary amerykańskie cła o wartości 110 mld USD i zagroziły podjęciem innych środków, które mogłyby mieć wpływ na amerykańskie przedsiębiorstwa w Chinach.
  • Indeks S&P 500 spadł o blisko 11%
  • Indeks Nasdaq zaliczył 14% spadek
  • Chiny odnotowały najgorszy wynik w historii PKB od 2009 r.

Podsumowując wyniki, nie powinno nas dziwić, że podczas szczytu G20 w Argentynie, Trump chce uzyskać porozumienie handlowe z prezydentem Chin Xi Jiping. W rzeczywistości, z wyprzedzeniem poinstruował on urzędników amerykańskich, aby rozpoczęli opracowywanie potencjalnych warunków porozumienia.

Kluczową kwestią dla inwestorów jest zachowanie się rynku wobec osiągnięcia lub braku porozumienia. Ostatecznie, spekulacja polega na rozgrywaniu różnych scenariuszy gry. W tym przypadku dobrze jest przyjrzeć się temu, co działo się podczas przeszłych wydarzeń, ponieważ sytuacje te mogą pomóc Ci podjąć decyzje związane z przyszłymi inwestycjami.

W jaki sposób rynek zareaguje na wyniki szczytu G20?

Choć jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, jakie mogą być wyniki szczytu G20, istnieją dwie możliwości, na których koncentrują się traderzy: zniesienie ceł między USA a Chinami bądź zwiększenie taryf celnych.

Trzecia i ostatnia runda rozgrywek celnych rozpoczęła się 24 września 2018 roku. Stany Zjednoczone wprowadziły cła na chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów, na co Chiny odpowiedziały wprowadzeniem taryf celnych na towary amerykańskie w wysokości 60 miliardów dolarów. Spójrzmy, jak zareagował na to rynek:

Źródło: Admiral Markets, S&P 500T

Żółte pole podkreśla moment rozpoczęcia trzeciej rundy podwyżek ceł. Tydzień później giełda zaliczyła spadki oznaczone jasnoniebieskim kolorem. Jeżeli podczas szczytu G20 nie zostanie osiągnięte porozumienie, prawdopodobny jest podobny scenariusz.

Ale co się stanie, jeśli dojdą do porozumienia? Cóż, przeanalizujmy, jak zareagował rynek, gdy Trump ogłosił 2 listopada, że chce osiągnąć porozumienie handlowe z Xi Jinping podczas szczytu G20.

Źródło: Admiral Markets, S&P 500

Żółty obszar pokazuje datę komunikatu Donalda Trumpa o chęci porozumienia. Niebieskie pole podkreśla ruch rynku po ogłoszeniu komunikatu. W tym czasie wydawałoby się, że rynki cieszyły się z wiadomości o możliwej transakcji. Jeśli dojdzie do uzyskania porozumienia na szczycie G20, może wystąpić podobna sytuacja.

Oczywiście, ruch w dół w październiku był o wiele większy niż ruch w górę w listopadzie, co sugeruje, że inwestorzy są nadal ostrożni. Cokolwiek się stanie, wszystkie oczy są teraz skupione na spotkaniu Trumpa z Xi Jinping .

Jak rozpocząć trading podczas wydarzeń rynkowych?

Wydarzenia rynkowe, takie jak szczyt G20, stanowią wyjątkowe okazje dla traderów ze względu na wysokie prawdopodobieństwo zwiększonej zmienności. Jeśli rozważasz handel podczas tych wydarzeń, samodzielnie przećwicz swoje umiejętności na koncie demonstracyjnym , abyś mógł przetestować swoją strategię handlową w środowisku wolnym od ryzyka.

Kiedy poczujesz się już pewnie i sformułujesz swoją strategię inwestycyjną, możesz przejść na rachunek realny i rozpocząć handel rzeczywisty na wszystkich rynkach znajdujących się w naszej ofercie. Jednakże w tradingu zdarzają się zarówno straty, jak i zyski, dlatego upewnij się, że umiesz we właściwy sposób zarządzać ryzykiem, aby zachować bezpieczeństwo w tak dynamicznym środowisku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here