Naga MarketsDonald Trump nie zwalnia tempa i wraca na front wojny handlowej z Meksykiem. We wczorajszym oświadczeniu na Twitterze, amerykański prezydent napisał o wejściu w życie z dniem 10 czerwca nowych taryf celnych na meksykańskie produkty w wysokości 5%. Do października br. mają one osiągnąć poziom 25% chyba, że Meksyk powstrzyma falę nielegalnych migrantów przybywających do USA.

Poniżej wspomniany tweet:

Meksyk chce zgody

Działania Trumpa z pewnością zaskoczyły Meksykanów, zwłaszcza z uwagi na fakt trwającego procesu ratyfikacji porozumienia USMCA. Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador w odpowiedzi do Trumpa napisał na Twitterze, że „nie chcę konfrontacji”. Dodał też, że minister spraw wewnętrznych wraz z innymi urzędnikami odwiedzi Waszyngton, by szukać zgody.

Z kolei meksykański podsekretarz stanu ds. stosunków zagranicznych w Ameryce Północnej, oświadczył dziennikarzom, że jego kraj nie podejmie działań odwetowych przed omówieniem tej kwestii z USA. Jak jednak dodał, zagrożenie taryfowe, „jeśli stanie się rzeczywistością, byłoby bardzo poważne.”

Meksykańskie peso traci do dolara ponad 2,5%

Wieści z Waszyngtonu istotnie wpłynęły na notowania meksykańskiego peso. Jak widać na wykresie dziennym USD/MXN, para zyskuje dziś ponad 2,% i znalazła się na najwyższym poziomie w tym roku.

Kurs testuje przy okazji maksima z marca blisko 19,62 i jeśli poziom ten wytrzyma na zamknięcie dnia / miesiąca, pojawi się szansa na ruch korekcyjny w przyszłym tygodniu. Najbliższe wsparcie znajdziemy wtedy w okolicach 19,30. Alternatywnie, pokonanie oporu odsłoniłoby okrągły poziom 20,00.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>

Kurs dolara do meksykańskiego peso (USD/MXN) - wykres dzienny - 31 maja 2019
Kurs dolara do meksykańskiego peso (USD/MXN) – wykres dzienny – 31 maja 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here