Naga Marketswieżowce bankoweDziś tj. 10 października analitycy działu strategii na rynku FX w Nomura, w grupie bankowej United Overseas Bank oraz w Westpac określili dalszy kurs pary walutowej USD/CNY i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami, technicznymi aspektami wykresu oraz fundamentalnymi przesłankami.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO

UOB: Cel 7.10 do końca I kw. 2019 r.

Ludowy Bank Chin (PboC) ogłosił redukcję stopy rezerw obowiązkowych o 100 pb, obowiązującą od 15 października. Było to wywołane częściową spłatą kredytu średnioterminowego (MLF), jednocześnie uwalniając netto 750 miliardów juanów do systemu bankowego – zauważyli analitycy grupy UOB.

– Wydaje się, że PBoC przesunął swoje priorytety w stronę bardziej asertywnej postawy, kompensując efekt presji zewnętrznej i krajowego spowolnienia. Zauważamy jednak, że ich ostrożne i neutralne stanowisko w polityce monetarnej pozostaje i nie prowadzi do złagodzenia polityki monetarnej. Biorąc pod uwagę zarówno warunki zewnętrzne, jak i krajowe, najprawdopodobniej nastąpi cięcie stóp procentowych do końca 2018 r. lub na początku 2019 r. – dodali.

– Nasz scenariusz bazowy to silny dolar amerykański oraz gołębie podejście PBoC, co podtrzymuje nasze prognozy względem pary USD/CNY na poziomie 6.95 na koniec 2018 r., 7.00 na koniec I kw. 2019 i 7.10 na koniec II kw. 2019 – podsumowano w raporcie.

Wojna handlowa USA-Chiny. Co dalej z parą USD/CNY?

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Westpac: Trend wzrostowy dominuje na USD/CNY

Według Frances Cheung, analityka w Westpac, na parze USD/CNY dominuje trend wzrostowy, z kolejnym oporem na poziomie 6.96. Duży wpływ na dalsze notowania ma utrzymujący się konflikt handlowy i rozbieżna polityka pieniężna między Chinami i USA.

Wojna handlowa USA-Chiny. Co dalej z parą USD/CNY?

– Wydaje nam się, że władze chińskie są bardziej zaniepokojone zmiennością juana, a nie samym poziomem na USD/CNY. Podejrzewamy, że PboC może rozpocząć operacje spowalniające/łagodzące obecne ruchy walutowe, jednak dotychczasowa asertywna polityka nie powinna zostać zmieniona.

Zobacz również: Scenariusze dla pary GBP/USD – UOB i Commerzbank

Nomura: ważny poziom na dziś to 6.9128

Analitycy z Nomury zaproponowali modelową projekcję dla bieżącego kursu USD/CNY

Projekcja modelu dla pary USD/CNY: 6.9128 vs 6.9019 poprzednia (109 pipsów wyższa od poprzedniej oficjalnej prognozy).

Wojna handlowa USA-Chiny. Co dalej z parą USD/CNY?

Zobacz również: Raport pozycji dużych instytucji. Dokąd zmierza EUR/USD?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here